Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Valakinek vált már be valami...

Valakinek vált már be valami bútor kaparás ellen?

Figyelt kérdés

Először is tudom hogy nagyon sok hasonló kérdés van, de sajnos sehol nem láttam még valóban működőképes ötletet (az “akkor ne tarts macskát” kommentek leggyakoribbak…)

Szóval…

Pár hónapja befogadtunk egy utcára kidobott fiatal nőstény cicát (már túlesett az ivartalanításon) és szerencsére most kezd igazán feloldódni és játékos lenni, de ezzel meg is kezdődött a bútor kaparás. Szeretnék rendelni felragasztható fóliát ami elvileg védi az anyagot, de hosszú távon nem a legesztétikusabb megoldás az összes bútort becsomagolni. Van olyan akinek sikerült erről leszoktatnia? Bármi tippnek nagyon örülnénk 🥹



máj. 27. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Vegyél kaparófát, ha kell kettőt is.
máj. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Sok kaparófa, kaparófelület. Ha szeret vízszintesen kaparni, akkor kipróbálhatod a karton kaparót is.
máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Kaparófa mellett is ugyanúgy csinálja majd. Vagy a fólia marad, vagy valami plédbe csomagolod a bútort.
máj. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igaz eddig csak egy kaparófánk van, de sajnos abban a helyiségben is a bútor érdekli jobban 🥲
máj. 27. 10:41
 5/11 Katona Dius ***** válasza:
58%

Ugyanígy vagyok. Van kaparófa több is, de bútor érdekesebb. Én is vadászok valami megoldást rá. Még nem találtam semmit :D

Egyelőre marad a rászólás, de ha épp nem vagyok ott, akkor cseszhetem.

máj. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Akik azt mondják, nem használja a macskabútort, vagy nem csak azt, próbálták esetleg a macskát nevelni ahelyett, hogy hozzá alkalmazkodnak?

Nálam mindegyik a saját bútorát használja, mert amint szőnyeget, vagy kanapét kaparnak, oldalba spriccelem őket vízipisztollyal. Vagy fogom és átteszem őket a bútorra, és megdícsérem, ha azt kaparják. Tökéletesen beválik.

Nem hülyék a macskák, csak öntörvényűek.

máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Próbálunk mi is rászólni ha épp rajta kapjuk, de hétköznap nyilván mi sem vagyunk otthon nap közben és nagyrészt akkor csinálja mert unatkozik. Sok játéka van, de az mindig érdekesebb amit nem szabad.


(Egyébként mi ilyesmikkel akarunk most próbálkozni, ha esetleg segítség valakinek)

[link]

[link]

máj. 27. 11:54
 8/11 Katona Dius ***** válasza:
Nem tudom mennyire használna, mennyire értené meg, hogy csak a fotel azon részén kaparhat, ahol van ez a fedés. Esetleg ha kipróbáltad, mondanál véleményt?
máj. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Öt cicám van,mind mentett.Jelenleg családi házban élünk,kint ugye bőven tudnak körmöt koptatni.A házban is van kaparófa,imádja mind!Próbálkoznak néha a kanapé és a fotelek oldalán,de szerencsére résen vagyunk,így azonnal ugranak is tovább..... Nekünk volt és van is többféle kaparó,a szabadon állót imádják a legjobban,ami egy plüssel bevont talpon áll.Én vontam be ezt kötéllel,mert az eredetit szétcincálták,azt hiszem Aldiban vagy a Lidlben vettük,ezt nagyon szeretik,mert erős és rángathatják.
máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez a műanyag fólia jó. Én aliexpresszről rendeltem. A kanapémon és az ágyamon is van végig körbe. Az ülő részen és a háttámlán pedig pléd. Nem csúnya, erős a ragasztója, nem tudják leszedni a cicák sehogy se
máj. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!