Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik olyan kaja, amiben...

Létezik olyan kaja, amiben nem válogatnak?

Figyelt kérdés

Mamám cicája borzasztóan válogatós.

Sajnos én rontottam el.


Évekig ette ugyanazt, minden gond nélkül, de én nem voltam megelégedve annak a minőségével, ezért elkezdtem jobb kajákat vinni neki, minden alkalommal amikor meglátogattam, kapott tőlem valami finomságot, amit jobban szeretett.


Mostmár nem eszi meg az eredeti kajáját, ezért hagyok ott neki olyat, amit tőlem szokott kapni.

De mikor már azt is napi szinten kapja, pár hét után már elkezdi unni, pár hónap után meg már egyáltalán nem eszi meg azt se.


Van egy másik cica, akit külön etetek (ő royal canint kap ).


Néha megsajnálom a válogatós cicát , és pár falatot adok neki is a RC-ból.


Mióta megkóstolta, mást már nem is nagyon akar megenni...

Szívesen vennék neki is RC-t, de sajnos olyan drága, hogy a mamám nem tudja megfizetni.

Másrészt meg, mi a garancia arra, hogy nem fog arra is ráunni, ha minden nap azt kapja?

Ha már egyszercsak az se lesz jó neki, mit adok majd akkor? Annál már nincs nagyon feljebb, legalábbis ez a 6-7000es kilós árával már elég durva.


Amúgy száraz tápot alig eszik, mindig csak a nedveset kéri.


A "papíron" jó minőségű kajákat meg se kóstolja (gabonamentes, magas hústartalmú, pl Purizon), és általában csak az aromákkal telenyomott, cukrozott szemeteket szokta szeretni (gourmet, sheba).

Pástétomok is felejtősek nála, csak a szószos a jó.


Van olyan, ami annyira ízlik egy ilyen cicának, hogy nem un rá pár hónap múlva, hanem akár élete végéig is képes ugyanazt enni?

Vagy törődjek bele, hogy ő ilyen, és folyton keresgetni kell majd valami újat neki?


febr. 27. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt olyan, ami állandóan bevált volna, viszont szerencsére az többször előfordult, hogy egyszer csak újra az olcsóbb kaja jött be.
febr. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is van egy válogatós macskám, de ez abban nyilvánul meg, hogy annyit eszik hogy meglegyen az alapszükséglete. Semmilyen macska nem fogja magát éheztetni, még akkor se ha olyan eledelt kap amit nem szeret (főleg hogy régen megette), az alapszükségletét mindig meg fogja enni.


Tudom hogy ez nem az a válasz amit hallani akarsz, de tarts ki a kajánál ami régen bevált. Egy idő után el fogja fogadni. Ez macskától és makacsságától függően lehet hetek vagy hónapok kérdése, de éheztetni nem fogja magát, ne félj.

febr. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
A macska el lett kényeztetve, elérakod azt ami van és kénytelen lesz megenni mert éhenhalni nem akar. Ha már nagyon éhes lesz megenné a házi maradékot is, nem válogatna.
febr. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Én imádom a macskámat, de magasról leszarom, ha nem eszi meg a kirakott alutasakost, mert épp olyan kedve van. Ha ott rohad meg, akkor kidobom és kész, legközelebb ugyanez, előbb-utóbb megeszi meg eszeget belőle mindig azért, csak keveset. Néha van, amikor látom, hogy ilyen otthagyósat játszik, hogy egyáltalán nem adok neki tasakosat fél-1 napig🤷‍♀️ A szárazat rágcsálja, az mindig van kint, vizet iszik szerencsére rendesen. 9 éves lesz lassan és még nem halt éhen, semmiféle betegsége sincs egyelőre.
febr. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Én is szeretem a macskáimat, de sose engedtem meg nekik, hogy válogassanak. Időnként veszek nekik - kb. 2 hetente - nyers csirkemájat. Pont tegnap este kaptak. Ma reggel csak beleszagoltak a szokásos reggelibe, és inkább kikéretőztek a teraszra. Hát majd esznek, ha megéheztek. Száraztáp és friss víz nálunk is van kint.

Egészségesek, energikusak, fényes a szőrük. Nem aggódom amiatt, ha kimarad a reggeli.

febr. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Amit eddig megevett, azt add neki. Mert bár a macskák igenis belehalnak a nem evésbe, de amit eddig megevett, azt meg fogja enni, ha éhes lesz. (és a macska egészséges)
febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Hát, a Royal szerintem is feleslegesen drága. Ha ráértek, inkább főzzetek neki pl csirkemellfilét, akciósan 1350/kg, jóval olcsóbb mint a táp. Lazább napokon, mikor senkinek semmi kedve semmihez, akkor meg jöhet tartalékként, kiegészítésként a JÓ MINŐSÉGŰ táp vagy a konzerv.
febr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is csak egy darabig eszi meg ugyanazt az eledelt, de "vetésforgóban" lehet vele trükközni. Tehát egy idő után újra megeszi azt, amit korábban otthagyott. Így 4-5 félét váltogatok.
febr. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!