Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megnagyobbodott az egyik...

Megnagyobbodott az egyik veséje a cicámnak?

Figyelt kérdés
Más panasszal voltunk dokinál, köhögött, abból már meggyógyult. Akkor vizsgálat közben mondta a doki, hogy az egyik veséje tapintásra picit meg van nagyobbodva, de hogy ez még nem gond, illetve akkor lenne baj, ha kisebb lenne. Lehet pár év múlva majd kell szednie vesevédőt. Akkor ezzel meg is nyugodtam, de utána gondolkodtam rajta, hogy idősebb cicáknál gyakori a vesebetegség és ő már 11 éves. Egyébként nagyon jó véleménnyel vannak az orvosról akihez jàrunk és én se csalódtam még benne, de érdemes tovább vizsgáltatni? Panasza nincsen, talán mintha az utóbbi időben picit többet inna, de abszolút nem sokat és pisilni se pisil sokszor vagy sokat. Kedve, étvágya jó. Az a köhögés egy egyszeri alkalom volt és pár nap alatt meggyógyult, amúgy nem beteges.
2023. nov. 27. 06:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy vérképet és hasi uh-t csináltatnék a helyedben.
2023. nov. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg mondd a dokinak hogy aggódsz, és örülnél egy átfogóbb vizsgálatnak, nehogy később nagy baj legyen.

Vese beteg cicám 16 évig élt, és ez kb 20 évvel ezelőtt volt, nem nagyon tudtak akkor még mit csinálni, rendszeresen vittük vizsgálatra és kapott olyankor valamiket, sajnos nem emlékszem hogy volt pontosan a kezelés, de legalább 6 évet élt így ezzel a betegséggel. Ma már sokkal többet tudnak segíteni nekik!

2023. nov. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megütötte ez a mondata a fülem, hogy az egyik veséje picit nagyobb tapintásra, de mivel nem mondta, hogy ezzel mostanában foglalkozni kellene így nem is mentünk bele bővebben, akkor még nem tudtam, hogy a cicáknál, milyen gyakori a vesebetegség idősebb korukban. Ezt utána olvastam. Meg azt is, hogy tüneteket akkor okoz csak ha már nagy a baj és olyankor már nem is jók a kilàtások, de időben kezelve még igen. Jövőhéten beszélek erről alaposabban a dokival. Minőségi tápot kap (mindig váltogatjuk, mert időnként ráun), idos, ivartalanitott cicàknak valót, de nem kifejezetten vesekímélő tápot. Majd ezt is megkérdezem, hogy érdemes-e diétába kezdeni akkor is ha nincs semmi baj? Megelőzésképpen
2023. nov. 28. 03:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért csak a jövő héten? Ne érts félre, nem azt mondom hogy a leírtak alapján azonnal rohanno kéne vele az ügyeletre, nem. De írod is, hogy tudod, hogy a vesebaj csak akkor okoz tüneteket, ha már óriási baj van. Nem lenne megnyugtatóbb, ha minél előbb kiderülne, hogy mi a helyzet?
2023. nov. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mert éjjel nappal össze vissza dolgozok és mikor írtam abban a tudatban voltam, hogy szombat van😅 de akkor a héten a szabadnapomon!
2023. nov. 28. 12:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!