Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni az udvarba...

Mit lehet tenni az udvarba bejáró macskák ellen?

Figyelt kérdés

Nagymamámnak van egy ivartalanított nőstény cicája.


Mostanában elkezdtek más macskák bejárni az udvarba (mivel nincs kutya már elég régóta), mamám meg sajnálja őket (soványak, stb), ezért tesz ki nekik kaját.

Azóta természetesen még több macska ideszokott.


A saját macska csak a nőstényeket zavarja el, a kandúrokat nem. Van egy fiatal kandúr, aki már teljesen otthon érzi itt magát és szinte uralkodni kezdett.


Eleinte még úgy tűnt, jól kijönnek a saját cicával, de ma már például nem engedte őt be a házba. (Keresztbe feküdt az ajtóban, és mikor a mi cicánk be akart menni a házba, rátámadt.)


Mamám szerint ivartalanítani kéne, akkor talán nem lesz ilyen verekedős. De mivel megfogni nem lehet (fél) és szerintem valamelyik szomszédé, én nem tartom jó ötletnek. Meg ha ilyen a természete eleve, akkor nem fog változni.


Mamámnak tetszik ez a macska mert szép, de közben meg a sajátot már teljesen elüldözi (aki amúgy mindig a kertben szokott feküdni, de mostanában sose találjuk, inkább átmegy valamelyik szomszédba valószínűleg, mert ez elkergeti).


Sajnos tudom, hogy amíg enni kap ez a balhés macska, addig úgyse szabadulunk meg tőle. De mamám meg ad neki, az a baj. Mert kéri meg ő úgy sajnálja, tipikus öreg macskás néni..


Mit lehetne tenni?


2023. szept. 22. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Több kóbor kandurt láttam már ivartalanítás után "megszelidülni", akik előtte verekedtek.
2023. szept. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Milyen gané egy állat ez a macska. Hozzám is jár kettő nyavajogni, nagynéném egyből mondta adjan nekik valamit...hát mondom ki van zárva, mert akkor itt ragadnak, ráadásul ide ellenek a nyakamra majd. Amíg csak ücsörögnek nem bánom, de ha nyafogni kezdenek kapják a zavarást.
2023. szept. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Mi sajnos nem tudjuk a saját kertünkbe kiengedni a macskánkat, mert valamelyik szomszéd macska rendszeresen megharapta.

A nagymamád is kénytelen bent tartani a házban a saját macskáját, mert mindenhol máshol veszélyben lesz.

2023. szept. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kitenni kaját nekik. A szomszéd is állandóan panaszkodott hogy odajárnak a macskák, a sajátját elverik stb. Hiába mondtam neki éveken hogy ne rakja ki az ennivalót. Csodálkozott hogy hozzánk miért nem járnak. Hát mert az én macskám csak bent kap enni, idegennek nincs miért idejönnie. Ha kóbor macskák vannak, azokat csapdával lehet elfogni, ivartalaníttatni, sok szervezet foglalkozik ezzel.
2023. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az ivartalanítás és vissza engedés a megoldás. Mi sokszor csináltuk már. Alapítványok foglalkoznak ezzel. Nem lesz sem szaporulat.

Itt is volt vagy 8 macska. Mindet csapdáztuk, ivartalanítottuk évekkel ezelőtt. Azóta nincs szaporulat, és védik a területet is. Mára csak kettő maradt. Volt amelyiket befogadták, volt amelyik sajnos meghalt. De nincs kiscica azóta.

Megéri a fáradtságot.

2023. szept. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy rendszeresen kapnak ott enni, és hirtelen megvonnák tőlük az ételt nagy kegyetlenség.
2023. szept. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!