Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egymással miért ilyen kegyetle...

Egymással miért ilyen kegyetlenek a macskák?

Figyelt kérdés
Az utcaban ahol elek, 3 szomszednak is van cica. Ivartalanitva vannak. Folyton azt hallom, hogy verekednek, foleg ejszaka. De a kutyusokkal, akik szinten ugyanezeke a csaladoke, azokkal meg ugy latom kis kedvesek, illetve az emberekkel is, mindig odajonnek simire.
2023. aug. 12. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A macskafélék territoriális állatok.
2023. aug. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Ahogy az 1. írja.

Továbbá egyáltalán nem biztos, hogy a szomszédok cukkancs cicáit hallod éjszaka veszekedni egymással, lehet, hogy egy messzebbről odakóborló kandúrral harcolnak, sőt, az is előfordulhat, hogy az ivartalanított szomszéd macskák valahol megbújnak ilyenkor, mert két ismeretlen portyázó kandúr pont náluk találkozik össze.

Egy (szerelemre) éhes macseknak nincs távolság 😀

2023. aug. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
78%
Tegnap én is láttam egy brutális macska bunyót.Ilyet még sose láttam nagyon kemény volt azt hittem az egyik elintézi a másikat de aztán felkelt a fekvő is a keménykedő utána távozott.
2023. aug. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
85%
A háziasított állatok ösztöne tompul némiképp a megváltoztatott, biztonságos környezet miatt de néha bizonyos szituációkban elemi erővel tör elő belőlük. Nekünk brutálisnak tűnhet néha az állatok viselkedése viszont ez a faj és ezen belül a saját vérvonaluk fennmaradását jelenti számukra. Annyi ésszel nem rendelkeznek, hogy parancsolni tudjanak az ösztöneiknek, még nekünk embereknek sem sikerül mindig.:D
2023. aug. 12. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Ivartalanitott macskak nem verekednek hosszu ideig, max a rangsort tisztazzak egy-ket pofonnal, es annyi.

Amit hallasz, azok a mashonnan odatevedt ivaros kandurok, akik egymassal harcolnak, mert valahol a kornyeken van egy nem ivartalanitott nosteny cica.

2023. aug. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
5, a rangsor tisztázás akkor van, ha már alapvetően közös területen osztoznak, tehát elfogadták egymást, mint "szomszédot" vagy lakótársat. Ha idegen macska kerül a már felosztott területre, akkor simán vannak nagy verekedések ivartalan macskák között is.
2023. aug. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kegyetlenebbek, mint az emberek.
2023. aug. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
2.ra valasz: ők azok, mert sajat szememmel is lattam egy hatalmas verekedést koztuk, utana meg meg is kergettek egymast szo szerint visitva xD
2023. aug. 12. 11:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!