Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezt hogyan tudnám komolyabb...

Ezt hogyan tudnám komolyabb probléma nélkül megoldani?

Figyelt kérdés
Szóval adott egy 2 éves kandúr macskám, és nemsokára albérletbe költözök(eddig kertes házban laktam, és bármikor kimehetett). Nyilván a beköltöztetését az ivartalaníttatással kezdem, és mindent biztosítani szeretnék neki az albérletben. Viszont mivel a macskák területfüggők, így fogalmam sincs, hogy mondjuk mennyire lesznek problémái a bezártsággal. Van esetleg ötletetek, hogy mivel tudnék segíteni? Sajnos naponta 9-10 órát egyedül kell majd töltenie.
2023. júl. 21. 00:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ivaros, kintre szoktatott macskát elég nehéz lesz ilyen radikális változásokhoz szoktatni. Plusz így szét fogja szedni a lakást, ha 9-10 órát egyedül hagyod. Mikor költözöl? Szoktatni van lehetőséged a lakáshoz? Illetve otthon tudsz vele lenni, amíg megszokja a helyet?
2023. júl. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
az albérletben tudnak a macskáról? nagy öröm lesz nekik, hogy miszlikbe szedi a lakást, kaució bye-bye
2023. júl. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp a jelenlegi helyen kezdeném el megszoktatni a benti életre.
2023. júl. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Vérmérsékletétől függ, ha nyugisabb, jobban bírja. Az albérletben is kiviheted majd sétálni.
2023. júl. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#2 Bizonyára eltitkoltam a tulajdonos előtt, és nap közben meg majd bezárom a szekrénybe észre ne vegye... Köszönjük Emese.

Többieknek: nagyjából másfél hónapom van még a költözésig, talán az új helyen max 1-2 napot otthon tudok maradni vele. Már elkezdtem beszoktatni, éjszakánként pl tök nyugisan alszik a lábam mellett. Szerintetek mikor lenne érdemes ivartalaníttatni? Korábban, vagy csak költözés után? Elvileg attól talán nyugodtabb lesz, de eddig sem volt "idegbeteg", bár a bezártság biztosan nem fog neki tetszeni.

2023. júl. 21. 07:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat ugy legalabb 1,5 eve lett volna idealis ivartalanitani, mert azt gondolom, ez kijaros macskaknal alap.

De vidd el most es meg most szoktasd be. Ne engedd ki tobbet.


Az uj helyen egyreszt benne van a pakliban, hogy ossze fog pisilni mindent, mert ha ivaros, akkor jelolhet is, de amugy meg stresszbol is csinaljak. Arra is keszulni kell, hogy lehet ejjel-nappal nyavogni fog az ajtoban/ablakban, mert ki akar menni. Nem volna jobb ezen most tulesni? Miert a szomszedokat kell majd az albiban zavarni vele? :D


Az ivaros macskapisi csodalatos, az a szag valami hanyadek, ha a tulaj majd megy megnezni a lakast es megerzi, azonnal kirak. Ugyhogy ivartalanitas.


Nem ertem, miert huztad ezt eddig. Pontosan tudtad, hogy koltozni fogsz, mar honapokkal ezelott be kellett volna szoktatni.


En ezen mar egyszer vegig mentem, hala az egnek mondjuk sajat hazban, de nehez volt. Anyamektol hoztam el egy kobor kinti macskat, aki csak ugy megjelent es senkinek nem kellett, azert az elso honap az embertprobalo volt minden szempontbol.

Mas az, hogy bent alszik, meg mas az is, hogy tobbet nem mehet ki.

2023. júl. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A cicám a nagyszüleimnél élt fél-kóborka korában :) Tehát kinti cica volt, de szinte mindig otthon voltak a nagyszüleim (megszerették, és sokszor beengedték, élvezte a társaságot)


Én elhoztam, most lakásban lakik, ivartalanítva (Igaz, ő ekkor kb. 8 hónapos volt, fiatal korban könnyebb nekik a váltás)


Nincs vele semmi probléma. Megszokta a lakásban való létet, ő is napközben egyedül van, átszunyókálja :)

2023. júl. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap kellett volna ivartalanitani, ha a felesleges szaporulatot nem is nézzük, sanszos, hogy be fog pisilni, és a kandúr macska vizelete brutál. A műtét után ürülnek a hormonok, annak következtében lesz kevésbé intenzív a szaga és nyugodtabb a macska, de ez hetek kérdése.

Az én kandúr cicám 1 évet élt kint, 4 éve bent, de még mindig vágyódik ki. Különösen tavasszal, nyáron megy a hiszti, de nem vészes, csak látom, hogy ingerültebb, fel-alá járkál néha meg többet piszkálja a másikat.

A másik nőstény, szintén 1 évet élt kint, 3-at bent, neki eszébe se jut kimenni, ha kinyitjuk mellette az ajtót, rá se hederít. Ablakba mindketten szeretnek lenni, az a kandúrnak is segít. (Beépített szúnyogháló van, de így is figyelem őket, ha nyitom az ablakot, mert kiszakíthatják egy bogár miatt is.)

Szóval lutri, hogy mi lesz, de szoktasd már most a bent léthez és mielőbb ivartalanítsd!

(Az ivartalanítás nekik semmi kb, az enyémnek már másnap volt ereje kiszökni, kergethettük szilveszter éjszaka a friss sebével...élmény volt :) )

2023. júl. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szoktathatod sétához is, van macskáknak hám. Nálunk a panelben vannak idős nénikék, akik leviszik sétálni a macskáikat, igaz, ők nem hámon, hanem addig ők is ott vannak, kertészkednek, beszélgetnek, napoznak egy kicsit, és a macskák sem mennek messzire, illetve tudok olyan kutyás-macskás gazdit, aki túrákra a macskát is viszi, és ahhoz használnak hámot, egy volt kolléganőm pedig a vak cicáját sétáltatta hámban.
2023. júl. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítást szerintem most, ne a költözéssel egybekötve.
2023. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!