Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kóbor macskák kölykeit ha...

A kóbor macskák kölykeit ha fiatal korukban hazahozom, akkor képes begyógyulnia a sebeiknek?

Figyelt kérdés
Nagyon kedves kis macskákat fognék örökbe, utcán születtek, találkoztam velük és rettentően féltek tőlem, ez normális, csak érdekelnek a tapasztalatok, hogy türelemmel és biztonsággal képesek lesznek-e emberekkel jóban lenni, más embereket is megszeretni, ugyanolyan játékosak lenni, mint a kicsit jobb körülmények között szocializálódott macskák? köszi szépen!

2023. júl. 14. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Teljesen sőt hálásabbak is az ilyen cicák... És nagyon szupernek tartom hogy ilyen cicát választasz. Sok sok szeretet türelem és játék.. Az elején kell hagyni fedezze fel az otthonát.. Szokja a hangodat a környezetet.. Étellel és kedves hangal nagyon gyorsan kezescica lesz.
2023. júl. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2%
Hálásabbak? Mi olyan cicát mentettünk, amit fel akartak akasztani. Annyira hálás volt, hogy első nap még nyugton volt, utána meg szétkapta a lakást.
2023. júl. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen mivel vad lehetett és hirtelen csöppent hozzátok meg volt rémülve.. Erre mondtam hogy türelem..
2023. júl. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogyan állsz hozzá. Nálunk megfialt egy macska, aztán megdöglött. A fahasábok meg raklapok alatt bújkáltak, raktunk ki vizet, kaját, néha kijöttek enni, de ha háromméteres körzetükben voltunk, az egyik egyből menekült, a másik pedig abbahagyta az evést, és készen állt a menekülésre. Sikerült találni gazdát nekik, ő fél perc alatt mindkettőt megfogta és elvitte. Ki mennyire ért a macskákhoz ugyebár, nekünk sosem volt.
2023. júl. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A macskáknak is van azért személyisége, attól is függ. Az én kölyökkorban mentettem még arra is figyel hogy ha felmegy valahova, óvatosan, le ne verjen valamit, sosem rosszalkodik :D
2023. júl. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es.: Kiváncsi lennék, ha téged egyik percben bántalmaznának és fel akarnának akasztani, majd elvinnének egy vadidegen környezetbe, mit csinálnál. Szerintem mivel nem éreznéd magad biztonságban, foggal-körömmel azon lennél hogy menekülj, és mentsd a kis életedet. Az állattartáshoz türelem IS kell bizony. Az meg alapvető, hogy egy traumatizált macskát nem hagyok egyedül a lakásban a második napján.

Szóval, kedves kérdező; simán szocializálódhatnak a cicusok! :)

2023. júl. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 az a gond, hogy amit te elvársz ahhoz emberi értelem szükséges, ez meg csak egy állat. Azt, hogy fel akarták akasztani a macska nem tudja felfogni. Ha csak beszéltek róla akkor biztosan nem, de ha már a kötélről szedtétek le, akkor is csak annyit fog fel belőle, hogy vadidegenek bántották, utána vége lett és egy másik vadidegen bezárta valahová. Azt, hogy te szereted és benned megbízhat elég sok idő megtapasztalni. A lakás szétszedése történhetett azért is mert menekülni akart a trauma után (ahogy már írták is), de azért is, mert soha nem volt lakásban előtte és nem tanulta meg, hogy ott hogyan kell viselkedni. Erre egyébként az ember gyerekeket is meg kell tanítani, erről kisgyerekes szülők is tudnának mesélni.

Kérdező, a kismacskák megszelídíthetőek, de nagyos sok idő és türelem kell hozzá. Ha sikerül is, akkor is könnyen előfordulhat, hogy csak veled lesznek szelídek, mástól ugyanúgy menekülni fognak. Nem feltétlenül érte őket trauma egyébként. Ha nem szokik emberhez nagyon korai életkorban a legtöbb macska megmarad félig vagy teljesen vadállatnak, és mint ilyen nem bízik az emberben. Kb. az egyetlen háziasított faj egyébként ami képes erre.

2023. júl. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hozzánk két 4-eshez hasonló cica került, alig tudtuk megfogni őket, karmoltak, haraptak, fújtak, köpködtek (!!!), aztán a garázsban "szocializálódtak".

Mivel dolgoztam, minden délutánom abból állt, hogy miután hazamentem, beültem hozzájuk némi kajával, és vártam, hogy szokjanak.

Egyre közelebb merészkedtek, végül teljesen szelídek lettek, de azért az is látszott, hogy eltérő személyiség volt a két cica. Az egyik nagyon kedves és okos volt, egész nyugodt is, a másik pedig végig szeszélyes maradt, ráadásul hetente változott, hogy engem vagy férjemet szereti-e jobban :)

De sikerült szocializálni őket, fő a türelem, ez a lényeg :)

2023. júl. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!