Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két cica egy lakásba? Bővebben...

Két cica egy lakásba? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szeretnék két cicát örökbe fogadni menhelyről. Mindketten 8,5 hónaposak, de nem egy alomból. Mindkét cicus kandúr és kasztrálva vannak. Ha egyszerre kerülnek az új helyükre, nem okozhat ez gondot szocializálódásban? Mindkettő játékos, alomra szoktatott, orvosi ellátást kapott, nyitott cica az emberek felé, de biztosra szeretnék menni és elkerülni a verekedést.
2023. febr. 19. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
35%
Még jobb is, hogy együtt lesznek, tudnak egymással játszani. Tapasztalatból mondom.
2023. febr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Az elsőt megcáfolnám, két eddig teljesen idegen macska nem mindig jön ki egymással jól, mivel alapból magányos territoriális állatok!!

Ha a menhelyen is együtt voltak és jól kijöttek egymással akkor oké, máskülönben teljesen lutri, hogy kijönnek egymással vagy nem.

2023. febr. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Nincs macskád, igaz? Mondtam, tapasztalatból mondom. Most is 3 macskám van, 2 éve még négyen voltak. Mind máshonnan jött. Jól megvannak egymással. Valamikor régen csak egy macskám volt, egy kandúr. Jött egy nőstény, 2 hétig össze-össze verekedtek, még vér is folyt, azután "megegyeztek" a területen, és jól megvoltak együtt.
2023. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

"mivel alapból magányos territoriális állatok"

Nem egy kóbormacska kolóniát gondoztam/gondozok, ahol jól elvannak együtt, főleg mióta a kandúrok is ivartalanítva lettek. A szomszéd kolóniából átjövőket azért zavargatják.

2023. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
3. 2 macskám van, ők testvérek születésüktől fogva együtt vannak. Én is tapasztalatból mondtam, hogy nem minden macska bírja egymást!!!
2023. febr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
3. + Az, hogy jól elvoltak együtt nem azt jelenti, hogy jól is érezték magukat együtt... gondolom verekedéssel elrendezték a területüket, de ez még messze nem azt jelenti, hogy jól el vannak vagy épp megkedvelték egymást!
2023. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Küldjek képet, amin összebújva alszanak? Vagy mivel tudlak meggyőzni?
2023. febr. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. Semmivel nem tudsz meggyőzni, mert tapasztaltam, hogy nem mindegyik macska jön ki jól egymással! Ez tény, felesleges vitatkozni rajta!
2023. febr. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen nyugodtan fogadd örökbe őket, kicsi az esélye, hogy ilyen fiatal macskáknál kibékíthetetlen ellentét álljon fent. Először lehet fújás-morgás, de be kell tartani az összeszoktatási "kódexet". Nekem hat cicám van, több turnusban jöttek, mind megszokták egymást, kiegyensúlyozott, boldog cicák. Hiába állítják be őket magányos állatnak, tapasztalatim szerint kell nekik a plusz inger és társaság, amit egy másik macska tud nyújtani. Szerintem a macskák néhány százaléka nem fér csak meg másokkal, ők is inkább az előéletükből fakadó tapasztalatok miatt.
2023. febr. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!