Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idő míg összeszokik a...

Mennyi idő míg összeszokik a cica a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Befogadtam egy 1,5 - 2 hónapos cicát. Nem tudok az előéletéről semmit, viszont nagyon fél a kutyámtól. Fújtat rá, morog, felborzolja a szőrét. Mivel a kutyám nyugodt, ennek láttán csak elfeküdt, lassacskán el is aludt.


Végül a cica is lenyugodott, morgásból átváltott dorombolásba, majd amikor a kutyám álmában megmozdult, akkor pedig dorombolásból morgásba váltott hirtelen. Ez így megyeget a mai nap folyamán. Kb 3 méterre vannak egymástól a kanapén, én pedig köztük vagyok.


Egyelőre csak ennyit tudok tenni, hogy így szoktatom a cicát a kutyámhoz, aki viszont remekül elvan, ő már régen “elkészült.” Cicusnak kéne már csak megszoknia a szituációt. Mit gondoltok, kb mennyi időbe telik?


2022. okt. 3. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen fiatal cica maximum 1-2 hét alatt megszokja az új környezetet(az új haverokkal együtt)


Mióta van nálad?


Ha nagyon nem megy a megszokás, vagy szeretnéd gyorsítani a folyamatot, a Feliway classic-ot vagy Feliway friends-et.

2022. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pár nap elég lesz, ha csak az egyik fél hepciáskodik. Maradj körülöttük, hogy szükség esetén közbe tudj lépni :)
2022. okt. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Még csak ma van az első nap, úgyhogy még kell idő a szocializálódáshoz. :)
2022. okt. 3. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!