Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák alapból barátkozós...

A macskák alapból barátkozós állatok, vagy csak kevés emberhez mennek oda?

Figyelt kérdés
Pl. valaki vendégségben van egy lakásban, ahol van egy macska, és az odamegy hozzá dorombolni. Ez azért van, mert a macska alapból barátkozós, vagy maga választja ki, hogy ki a szimpatikus neki?
2022. júl. 19. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden macska más, és más. Amit leírtál az egy alapból barátkozós macska.

Az enyém még hozzám sem jön oda dorombolni. Ha odajön simogattatni magát sem biztos, hogy dorombolni kezd, hangulat függő.

2022. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmék macskája alapból utál mindenkit, a gazdáit is csak kegyeskedik elviselni.

Ha nagyon jó kedvében van akkor esetleg megérinthetem becses bundáját, a változtatás jogát fenntartva.

2022. júl. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém úgy van vele, hogy újabb rabszolga... Nasit akar stb..nyisd ki az ajtót stb... Ha teljesítetted akkor megnyal. Ha szerinte béna voltál akkor le prusszent.
2022. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nekem dorombol, de senki másnak. Sőt idegenek előtt nekem se. Nehogymár bárki tanúja legyen, ennek a nagy szakmai titoknak.


Férfias megjelenésű pasikat ki nem állhatja, morog és fúj rájuk és megy is az asztal alá, közben meg-megáll jól lefújni őket, de úgy h minden foga látszik, kb vicsorog, aztán letáboroz és onnan tartja szemmel őket (morcosan), tisztes távolból. Pedig ivartalanítva van, de glom konkurenciák.


Akik fekete ruhában jönnek, azok is vérigsértik az ízlését. Őket nem fújja le, de lesajnálva pillog rájuk és hozzá se érhetnek, elvonul.


Egyébként nagyon kedves cica, nőket, gyerekeket szereti (ez utóbbi kategóriával van némi fenntartása), de még játék közben se engedi ki a körmét, végtelenül békés.


Szóval minden cica egy külön egyéniség. Alaptermészet és előélet nagyon befolyásoló. Nem lehet őket kategórizálni.

2022. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem gondoltam volna, hogy a macskák ilyen különálló egyéniségek.


Volt barátnőmnek több macskája volt, de egyik sem fújt rám. Mondjuk nem igazán találkoztam velük, mert azok kint voltak a kertbe. De a fekete macska például odajött hozzám, ha jól emlékszem. Meg volt a kedvenc macskája, aki időnként bejött a szobába (régen ott aludt, állítólag emlékezett erre). Ott ültünk hárman az ágyon, nem volt semmi gond. Talán még meg is simogattam.

2022. júl. 19. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Én cicám egy nagyon békés, türelmes, hízelkedős kislány, de csak velem. Férjemet is nagyon szerette, elhunyt sajnos, fél évig keserves nyávogással kereste. Azóta még jobban ragaszkodik hozzám, bármikor simogathatom, felvehetem, hozzáérhetek. De csak én. Anyukámék ha eljönnek hozzám, messziről figyeli őket, de nem megy oda hozzájuk, és ha ők közelítenek hozzá, akkor szépen lassan elsétál, és leül máshová. Senki más ismerős sem nyúlhat hozzá, csak nézni lehet a királynőt messziről, gyönyörködni benne. :) Jutalomfalatot sem fogad el senkitől, csak tőlem.
2022. júl. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!