Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskára veszélyes a klór?

Macskára veszélyes a klór?

Figyelt kérdés

A szennyvíz szivattyúnkat szivatták ki, és utána a csöpögő cuccot ezzel szórták le...

A macskáimat ki szoktam kicsit engedni az udvarra, de félek, hogy valami bajuk lesz tőle, hogy beleesznek ebbe.


[link]



2022. jún. 8. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
A te felelősséged, hogy senki és semmi ne férhessen hozzá mérgekhez a telkeden. Takarítsd le a klórt a szabadtéri helyekről.
2022. jún. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont az a klór lényege, hogy minden élő szervezetre veszélyes...
2022. jún. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor minek öntik le ilyen sz.rral az udvarunkat, nem értem... Mindenesetre most feltakarítottam mindenhonnan, de azt mondta ez a "jó ember", aki itt volt, hogy 2-3 óra alatt felszívodik ez a por szerű akármi. Hát, az én felelősségem, tisztában vagyok vele, de nem én tettem ide. A saját udvaromra nyilván nem rakok olyan anyagokat, mint fagyálló, vagy bármilyen dolgot véletlen sem. Ennyit tudok nagyjából az itthon lévő anyagok közül, hogy mi az ami káros, mi az, ami nem a macskákra. Normálisan tartom a macskákat, nem kintiek, csak ki szoktam velük menni az udvarra felügyelet mellett meg a kertbe, ha jó az idő. De klórral még nem volt dolgom konkrétan és infót sem találtam a neten, arról hogy mérgező lenne a macskára. Ezért tettem fel a kérdést.
2022. jún. 8. 10:48
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, hogy az istenbe nem tudja azt valaki, hogy a klór mérgező minden élő szervezetre?

Kb. az összes komolyabb háztartási takarító és fertőtlenítőszer hatóanyaga ez. (Hypo, Domestos stb.)

Csak okulás végett mondom, ha már eddig nem tudtál erről: ha klóros takarítószert használsz, akkor azt SOSE keverd semmilyen más takarítószerrel, ecettel, citromlével, semmivel, csak és kizárólag vízzel higítsd, vagy azzal most le.

2022. jún. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyes, igen. Mint minden vegyi anyag. A mi cicánkat orvoshoz kellett vinni, mert a permetezés után egy héttel hiába volt eső, permetes maradt a fű, azt megette, és beteg lett.
2022. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uh. Nem gondoltam volna, hogy ennyire nagy gondot okoz. Permetezni nem szoktam, nem szoktam keverni a tisztítószereket. Ezt is most sima vízzel öblítettem, meg takarítottam fel, ahogy tudtam. A macska mindenesetre bent maradt. A háromból kettő. Az egyik egy kóbor befogadott utcáról, ő nem birja egész nap bent, mivel éveken át utca macska volt szegény, pár hónapja szegődött ide, fokozatosan szoktatom
2022. jún. 8. 11:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!