Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki hogy tette túl magát egy...

Ki hogy tette túl magát egy háziállat elvesztesen, aki évekig a társa volt?

Figyelt kérdés
2022. márc. 30. 08:02
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Nekem 2 hónapja halt meg a kis állatom és borzalmasan fáj a mai napig. Mikor megtudtam, hogy meghalt fél szem nyugtatót kellett be vennem pár napig, annyira sírtam hogy már nem kaptam levegőt. Nagyon sokáig kerestem s miérteket, miért ő halt meg? miért velem történik ez stb. Igazán csak az érti meg mekkora fájdalom ez, aki ugyan annyira szerette, mint én. Nálunk ő nem egy kis állat volt, hanem egy családtag. Az idővel egy picit enyhülni fog a fájdalom, de borzalmas minden hónapban mikor eljön az a nap. :( Nálunk azóta mindennap ég egy gyertya érte és tényleg nincsen olyan nap, hogy ne gyújtanánk meg. A falra csináltatunk róla egy nagy egyedi képet, és mindig velünk van. Kitartás!
2022. márc. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy, ahogy bármelyik szerettünk halálán.

Eleinte elviselhetetlennek tűnik, aztán lassan megtanulunk nélküle is élni.

Nekem tíz éve halt meg egy szeretett társam. Már nem gondolok rá minden egyes nap, de azért nagyon sűrűn eszembe jut. Ugyanúgy hiányzik, de már nem sírok mindig, ha eszembe jut, szóval ez is előrelépés.

Nem hiszek semmiben igazából, mennyben meg ilyenekben főleg nem, de azért mélyen reménykedek benne, hogy talán valahol még találkozunk egyszer.

2022. márc. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
Ez attól is függ, hogy hogy ment el. Nekem idős kutyám volt, már mindenféle baja lett, ezért neki már megkönnyebbülés lehetett a halál. Így is napokig zokogtam, de könnyebb volt, mintha mondjuk egy fiatal állatomat kéne elvesztenem. Az idős elvesztésére már lélekben készül az ember.
2022. márc. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, megtanulsz nélküle élni. Tragikus balesetben hunyt el tavaly júniusban egyik babám. Rettenetesen hiányzik. Egy emléktetováláson gondolkodom.

Vannak még napok, amikor elborít a gyász, olyankor képeket nézegetek róla, meg sírok egyet, egész nap levert vagyok. Annyira szeretném hallani mégegyszer a hangját, érezni a puha bundáját, látni azt a kis hülye ábrázatát. Fájó volt azt is látni, ahogyan a többi háziállatom gyászolja a kis barátjukat.

De a holnap jobb lesz. Ajándék volt az az idő, amit velem töltött, próbálok erre fókuszálni... a jó pillanatokra. Örülök hogy ismerhettem, szerethettem és mindig emlékezni fogok rá és arra amit tanított nekem.

2022. ápr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!