Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire gyakori eset, hogy...

Mennyire gyakori eset, hogy pozitív eredményt adjon ki a FeLV.teszt?

Figyelt kérdés
Betegesen teszteltetik a macskákat, pedig ez nem más, mint nettó pénzlehúzás.
2022. márc. 2. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kene “betegesen” tesztelni, ha a kedves gazdak nem hagynak az oltatlan macskajukat orrba-szajba szaporodni es koborolni!

Ez egy rohadt fertozo betegseg es nagyon veszelyes, leukozisos macskam van, tudom mivel jar.

Ha szerinted penzlehuzas akkor ne csinaltasd meg a tesztet, lelked rajta. De gondolom valami baja van a macskadnak es nem veletlenul merult fel a teszteles.

2022. márc. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem, mert ő mentett cica, és már teszteltette az örökbeadó, csak teljesen feleslegesnek találom az ilyesmit, meg, hogy 2 macska nem tartható együtt, amíg nincsenek tesztelve.

A mostani cicám előtt volt 2, különböző helyről mentett, és az ég egy adta világon semmi bajuk nem volt, és 15 éve, amikor hozzám kerültek még ezek a marhaságok sem léteztek.

Ez olyan, mint a kutyáknál az ugyancsak új keletű szívféreg, bélféreg vizsgálat, ami teljesen felesleges, de legalább jó drága!

2022. márc. 2. 15:37
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Hogy érted ezt?

Ha valaki, valamilyen problémával viszi a macskáját orvoshoz és fenn áll a gyanúja a fertőzöttségnek csak le kell tesztelni.


Nem tapasztaltam olyat, hogy meglát az orvos egy macskát és azonnal teszt. Főleg, ha egészen más problémával keresik fel.

2022. márc. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyám örökbe fogadott macskája elkapta, nem tudom hogy, benti macska volt, más macskákkal nem találkozott. Ez kb. 8-10 éve volt, akkor még eléggé újdonságnak számított ez a betegség.

Anyám nagyon szerette azt a macskát, mindent megtettünk érte, pár évig még élt, állandó immunerősítőket kapott, aztán végül mégis el kellett altatni.

Miután anyám elgyászolta, örökbe fogadtunk még egyet, és basszus AZ IS pozitív volt, egy kisebb menhelyről származott, ahol nem teszteltek, mi sem teszteltük alapból, csak amikor már tüneteket mutatott. Ez a cica kevesebbet élt, egy évet sem volt velünk, muszáj volt elaltatni... azt hittem, anyám utánahal, annyira megviselte, hogy egy éven belül két cicát elveszít.

Azóta van egy harmadik, egy macskamentő magánszemélytől. Szintén nem volt tesztelve. Ő azt mondta, nincs rá pénze, teszteltessük mi, ha pozitív, visszaveszi a cicát. Hát, NEM TUDOM lett-e volna szívünk úgy, betegen visszaadni... de HÁLA ISTENNEK minden fertőző macskabetegségre negatív a kis cirmos, anyámmal legjobb barátok azóta is.

(nagyobb menhely, ahol a macska eleve tesztelve van, nem adott nekünk cicát, mert anyám 78 éves, és elhajtottak minket, hogy ilyen öregnek nem adnak állatot... hiába mondtam, hogy ha anyámmal bármi lesz, én átveszem az ő szeretett állatát természetesen).

Szóval, igen, 10-15 éve nem volt ilyen gyakori ez a betegség, de most már az. Mindenképpen érdemes a macskát tesztelni, és ha negatív, beoltatni (amelyik ellen lehet).

2022. márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Es? Regen meg szivfereg se volt, manapsag pedig kutyaknal oriasi problema! Lattal te mar szivferges kutyat? Orulj neki, ha nem!!! En lattam, menhelyen onkenteskedem. Van, amelyik mentheto, de sok nem, az olyan felelotlen parasztok miatt, mint amilyen te is lehetsz a valaszod alapjan.


Ezzel vedekezni, hogy regen mi volt, mi nem volt, hulyeseg. Foleg amiatt, mert a macska fogyoeszkoz meg mindig a legtobb helyen, ha elpusztul/ eltunik,lesz masik helyette, nem foglalkoztak az emberek olyan “hulyesegekkel”, mint az allatorvos. Elpusztult? Soha nem derul ki, hogy miben, kit izgat :(

Es persze van sok olyan szerencses eset is, amikor egy kinti macska el 20 evet betegsegek nelkul is,de ez azt jelenti, hogy akkor nem is letezik egy betegseg se es minden rendben van? Ne rohogtess mar.

2022. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!