Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg megárt a macskáknak a...

Tényleg megárt a macskáknak a tejszín vagy ezt csak úgy mondják vagy csak bizonyos érzékeny macskáknál jön ki?

Figyelt kérdés
Régóta adok csemegének a cicámnak ilyen kis kávétejszínt semmi baja. Most olvastam, hogy hú de veszélyes. Akkor ne adjak neki többet vagy így már kiderült hogy adhatom mert ő nem tejérzékeny egyed? Emereknél is van aki érzékeny de a többség nem.
2022. jan. 23. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ajánlott a kávétejszín és a tehéntej. A laktoz és a tejcukor, cukor miatt nehezen emészthető a macskáknak a tehéntej, tej, tejszín. A kávétejszín pedig plusz a szintetikus anyagok miatt sem ajánlott (hűtés nélkül is eltartható!!!pfff!).

A macskáknak lehet adni nasiként macskatejet. Laktóz szegény, ezért könnyebben emészthető. Lehet kapni, rendelni macskatejet. Abból sem érdemes túl sokat adni - inkább a szobacicák - akár túlsúlyosak lehetnek tőle és folyadékfelvétel szempontjából a víz hasznosabb is. Kölyök, szoptatós cicáknál kicsit más a helyzet az anyatej vonatkozásában, de az már egy másik kérdés lenne és hosszabb válasz.....

2022. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor sajnos nehéz lesz leszoktatnom sajnos kéri egész nap sír érte. Már bánom hogy egyáltalán adtam neki régen nyomós tejszínt arra rákapott nagyon sírt érte ha a szekrénynél álltam ahol a tejszín volt. Ezt leváltottam a cukrozatlan kávétejszínre mert aggódtam hogy így is duci. Hát teljesen leszoktatni elég kemény lenne.
2022. jan. 23. 20:22
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Az én cicám néha szokott kapni kis kupaknyi laktózmentes tejet. Attól semmi baja. Már kiscica korában űgy került hozzánk, hogy ő laktózmentes tej fogyasztó.:)
2022. jan. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
2# Macskatej...... Esetleg át áll rá a cica
2022. jan. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Komolyan érthetetlen számomra, hogy 2022-brn még mindig tejjel itatják emberek a macskáikat...
2022. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy a közhiedelemmel ellentétben nem étele a macskáának a tej és már sajnálom, hogy csemegének adtam neki párszor utána meg már ő zsarol érte szó szerint. Éeszokatom majd.
2022. jan. 23. 20:46
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
Szereti, ilyenek a cicák. Ha aggódsz miatta, adj neki vmi más kis jutalmat, ami ízlik neki és átszokik rá.
2022. jan. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Zoopluson van egy csomó féle ilyen pici csomagolásos cicatej. Ez nem árt nekik és te is megnyugszol. 😊
2022. jan. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

Azt irod, hogy “duci”. Kerdezo, teged komolyan egy macska iranyit? Kover? Figyelj mar oda, ez rohadt veszelyes! Miattad hizik el, mert nyilvan nem o eteti halalra sajat magat.

Sir a tejszinert? Es? Nem kap, majd elfelejti.

Nem hiszem el, hogy nem birsz el egy macskaval :D

2022. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%

Ha már valami csemegét akarsz adni a macskának miért pont tejszín? Miért pont kávé tejszín vagy épp tej?

Hol abban a logika,hogy ragadozónak az lesz a mennyei manna,ha laktózzal teli,zsíros,más állatból származó,millió féleképpen átdolgozott tejterméket kap? Vagy ha valami tejtermék is MIÉRT PONT TEJ ÉS TEJSZÍN? Ott az élőflórás natúr joghurt,a kefír,a föl,a tejföl ami még egészséges is lenne erre a tejcukros mindenféle gondot okozó tejet adagoljátok..

Gondolom mert az olcsó vagy tudom is én..


Adj nyers húst (szárnyas,nyúl),adj neki lazacolajat,halakat ha szereti,bármit csak ne ezt.Oké,hogy egy fosást megúszol mert nem érzékeny a laktózra,de attól még az nem egészséges neki továbbra sem.

Vagy taurint adj neki,ha már hasznosat is akarsz ugyanis nekik az létfontosságú és merem feltételezni,hogy nem igazán olyan konzervet/tápot kap ami egyáltalán tartalmaz ilyet.

Sziv-és érrendszeri betegségekhez vezet a hiánya.Húsokban van,azon belül is a bárányban van arányaiban a legtöbb,ezen felül belsőségekben (máj,szív,stb),halakban és szárnyasok csontjaiban is található.


Nem azért mondja mindenki,hogy ne add a macskádnak mert el akarják venni a Cirmi nasiját.

Hanem azért,mert ha már különlegességet szánsz neki,kedveskednél neki valamivel akkor olyat adj aminek haszna is van,nem pedig árt neki.

2022. jan. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!