Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi idősen szüljenek...

Mennyi idősen szüljenek először a macskák? Mi a legjobb nekik?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos nőstény és egy 7 hónapos fiú cicám.

A lány fogamzásgátlót szed, mikor hagyjam abba az adagolását?


2010. szept. 9. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

szerintem az első tüzelést kilehet hagyni, majd a második alkalomnál esetleg.

az elsőnél még szerintem túl fiatal a macska

2010. szept. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
A macskának sosem jó szülni. Neki a párzás azt jelenti hogy tüskéket szúrnak a nemi szervébe, aztán a vemhesség, szülés, ez mind csak szenvedés. Azon kívül a macska nem kétszer ivarzik mint egy kutya és nem lehet elzárni mert addig ivarzik amíg be nem párzik. Az állati fogamzásgátlók mert nincsenek olyan szinten mint az emberiek, ezért nagyon veszélyesek. Jó eséllyel beteg lesz tőle. A kandúr is csak jelölget, szenved, kóborol, verekszik... A macskának a legjobb az ivartalanítás. És ne gyerek azzal hogy természetes, mert a macska már nem a természetben él. Az én kedvenc macskám is élne még ha ivartalanítva lett volna. :( És különbenis mit csinálsz velük? A menhely dugig van macskákkal... És senkinek sem nagyon kell.
2010. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem lenne jobb ivartalanítani? Sok a macska az utcán...
2010. szept. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2 mainecoon cicám van, szeretnék kiscicákat, akiknek már megvan a helyük, mert sok ismerősünk pályázik rájuk, szóval jó helyük lesz.Benti cicák mind a 2en, így nem kóborolnak v. verekednek. az állatorvos ajánlotta a fogamzásgátlót, szóval annyira rossz lehet.tüzelni nem tüzel a gyógyer miatt, ezért kérdezem, hogy mikor hagyjam abba a szedetését?
2010. szept. 9. 14:22
 5/9 anonim ***** válasza:
A kandúr macskád mindent össze fog vizelni ha nagyfiú lesz, ami rettenetesen büdös és nyervogni fog, lehet hogy agresszív is lesz meg minden... De te tudod. A fajmacskák tenyésztését meg főleg a tenyésztőkre kell hagyni, mert így papírok nélkül majd ők is szaporítók áldozatává válnak. És minden dolognak van kockázata, az hogy valamit az orvos ad nem azt jelenti rögtön hogy az tökéletes.
2010. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha állatorvos ajánlotta a fogamzásgátlót, miért nem őt kérdezed a pároztatásról? Valószínűleg jobban ért hozzá, mint mi itt.
2010. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megköszönném ha a kérdésre válaszolnátok. Állatorvoshoz persze, hogy elfogom vinni, csak előtte gondoltam itt érdeklődöm. Mivel ismerőseink szeretnének tőlünk cicákat, nem fogom azért ivartalanítani, hogy a tenyésztők boldogok legyenek, a barátaimnak meg jó pénzért tőlük kelljen macskát venniük.
2010. szept. 9. 14:39
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Na jó, én is volt, amikor írtam gorombát kérdezőnek, mert lerítt róla, hogy gőze sincs az egészről.

De itt most nem tudom min vannak felháborodva, hiszen fogamzásgátlót adsz a cicának, és már most lenne gazdája a majdnai piciknek. Azt én meg sehol nem olvastam, hogy nincsenek papírjuk illetve a kölyköknek nem lennének.

Amúgy nekem is tetszik nagyon a main coon! Pályázok is egy ilyenre, de sajnos még két évet tuti várni kell.


A kérdésedre pedig:

Sajnos nem hallottam ilyen adagolós fogamzásgátlóról, úgyhogy nem tudom mit hogyan kéne.

Viszont a 10 hónap az még nagyon kevés, én még egyszer ennyit várnék vele.

2010. szept. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha értenél hozzá és nem itt érdeklődnél, hanem szakoldalon, nem szólnék egy szót se, de mit csinálsz, ha valami komplikáció lép fel, vagy több cica születik, mint amennyinek gazdája lesz? Amúgy remélem, a kicsiket ivartalanítva adod majd tovább, ha már visszakozni nem akarsz. Én inkább tenyésztőtől vennék ilyen macskát, mint egy hozzá nem értőtől, mint te vagy. A tenyésztő azért tenyésztő, mert a megfelelő helyekről tájékozódik, nem egy ilyen noname oldalról.

Én pl. kicsi állománnyal ugyan, de díszmadártenyésztő vagyok, díszmadaras szövetség tagja, és a legfontosabb dolgokról ott tájékozódok, ahol szakértők vannak. Egy ilyen oldalra eszembe nem jutna róluk kérdést feltenni, mert itt nincs garancia arra, hogy van egyáltalán szakértő. Ugyanakkor pont azt tapasztaltam, hogy aki itt osztogatja az észt (pl. az én területemen), sokszor butaságokat ír, sokszor kellett már "helyre tenni", hogy a kérdező ne a rossz tanácsot fogadja meg (ha már itt kérdez).

2010. szept. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!