Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának fogamzásgátló vény...

Macskának fogamzásgátló vény nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Cicámnak januárra kertünk időpontot ivartalanításra,mert már esedékes. Viszont most elkezdett már tüzelni szegénykém. Hozzánk pedig csütörtök, péntek jönnek a rokonok,gyerekek is stb.. nem szeretnénk hogy ezt lássák. Dugja oda mindenhez a kis valagát,nyávog stb.. annyira sajnálom szegénykémet.

Vény nélkül lehet kapni a patikába nekik fogamzásgátlót? Dokink elment karácsonyi szünetre,másik dokihoz tudnék elmenni,csak elég messze van és ha vény nélküli akkor nem mennék feleslegesen.

Csak ideiglenesen kéne egy pár tabletta,mert szilveszter után már megyünk is a műtétre január legelején.

És benti cica,vemhes biztos nem lesz, elszökni se tud.

Köszönöm szépen!


2021. dec. 22. 16:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Én proverát szoktam adni a macskámnak. Olyan gyógyszertár, ahol van állatorvos is. 500 ft-ba kerül a receptfelírás. De csak 1 perc amíg kinyomtatja, és odaviszi a dokihoz aláíratni. Rendes gyógyszertárba lehet kiváltani, kb 1500 ft a gyógyszer, és hetente 1 szemet kell adni belőle.
2021. dec. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Fogamzásgátló nem szűnteti meg a viselkedést, szóval teljesen felesleges.
2021. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ha most tuzel, akkor egyebkent se adhatsz neki mar semmit, mert ez nem igy mukodik.

Latjak a rokonok? Ez van, szerintem megertik.

En egyebkent is nagyon ellene vagyok az allatoknal a fogamzasgatlonak (kiveve ha tenyleg muszaj adni ilyen-olyan okokbol), mert iszonyatosan megnoveli az ivarszervi daganatok kockazatat. Legjobb megoldas az ivartalanitas.

2021. dec. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem fogja a fogamzásgátló megszüntetni a viselkedést. Megmondod a rokonoknak, hogy tüzel a macska és ennyi.
2021. dec. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
22%
Na ebbe a szemét kategóriába biztos nem válaszolok többet, mert a sok kis állat**zi lepontoz.
2021. dec. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
1 es. Meg tudnád mondani hol van ez a gyógyszertár? Köszönöm szépen!
2021. dec. 22. 17:57
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
Kerdezo, te nem fogod fel? Nehogy adj neki gyogyszert, orvos nelkul, tuzeles kellos kozepen!
2021. dec. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Ne adj neki semmit, csak feleslegesen hormonozod szegény állatot, mert a problémát nem fogja megoldani. Tüzel, ez van, ki lehet bírni.
2021. dec. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Ha már elkezdte a tüzelést, akkor mostmár sajnos nem tudod elnyomni, végig fog menni. Ha most kezded el adni neki, akkor csak a következő esedékes tüzelés fog elmaradni.
2021. dec. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Felfogom.... csak hogy, beszéltem vele telefonon,és mondta hogy kezdjem el nyugodtan adni neki,és 2.-napra el fog múlni a tüzelése. Ennyitol meg nem lesz problémája azt mondta,csak ha hosszú távon alkalmazzuk akkor káros lenne.

Nem a rokonok miatt az csak részletkérdés,hanem hogy elkezdett tüzelni és a kandur cica pedig megy neki,és össze verekedtek pedig sosem szoktak. A kandur ivartalan már réges régen,és mégis.

Szóval,tudja valaki hol van ilyen gyogyszertár? Ultimátumot nem kaptam,csak pár szóba beszéltünk. A többieknek a segítő szándékot,nagyon szépen köszönöm,kellemes ünnepeket kívánok. :)

2021. dec. 22. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!