Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicáknak a fogamzásgátlót...

Cicáknak a fogamzásgátlót (Progestin) egész évben adjátok, vagy télen szünetet kell tartani?

Figyelt kérdés
2021. nov. 7. 09:08
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ivartaoanítsd
2021. nov. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

A macska fogamzásgátlónak az égvilágon semmi értelme, legfeljebb profi tenyésztőknek érdemes használni.

Ha nem vagy az, simán ivartalanítsd.

2021. nov. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem inkább ivartalanítsd
2021. nov. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Nálam most is szexelnek a macskák. Mondjuk az én macskám nem marad vemhes.
2021. nov. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém Proverát kap, mert sajnos nem műthető. Régebben tartottam szünetet, de betüzelt közben, így, hogy elkerüljük a méh- és emlőgyulladást, egész évben kapja, folyamatos kontroll mellett. Ha nincs szervi gond, ami miatt nem lehet műteni, akkor mindenképp az ivartalanítást javaslom. Ha pedig mégis gyógyszerezni szeretnéd, kérd ki az állatorvos véleményét, hogy kell-e szünet, illetve kontrollra, kivizsgálásra kell vinned, hogy nem okoz-e gondot a gyógyszer.
2021. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ő sem műthető, nagymamám cicája. Neki azt mondta az állatorvos, hogy télen felesleges adni a gyógyszert, de az állatpatikában amikor kiváltotta, ott azt mondták, hogy adja egész évben. Nem tudom mikor van "macskaszerelmes" időszak, nekem ivartalanított lány cicáim vannak, de a környék fiú cicái még a napokban is itt nyervogtak.
2021. nov. 7. 11:13
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egész évben párzanak a macskák, főleg hogy enyhék a telek és a gazdátlanok is találnak védett helyeket.
2021. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem lehet ivartalanítani minek jár ki? Semmire nem garancia a fogamzásgátló még embernél sem.:D
2021. nov. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!