Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet ezzel a helyzettel...

Lehet ezzel a helyzettel kezdeni valamit?

Figyelt kérdés
Szeretem a macskákat. Nekünk is van egy bent a házban. A szomszédban viszont egyre több mert nem ivartalaníttatja a nőstényeket. Az udvarunk tele macska 💩-al ami egy 2 éves mellett elég kellemetlen. Mindig mikor kimegy azt lesem meg szedegetem, hogy ne ő szedje össze véletlen vagy lépjen bele mezítláb. +Már anyagi kárt is okoztak nekünk.
2021. júl. 10. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Feljelentést kell tenni. Törvény mondja ki, hogy a saját portáján kell tartania és minden település szabályozza az állattartást. Ha nem fogja fel, mehet az önkormányzat felé a panasz, majd a feljelentés vagy erre hivatkozva vagy az illegális szaporításra!
2021. júl. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az udvar hivatalosan közös. Csak el van választva.
2021. júl. 10. 14:23
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Az a helyzet hogy semmit sem tudsz csinálni sajnos míg ilyen rohadt igénytelen emberek vannak a világon.Minek az ilyen szerencsétlennek egyáltalán macska?!Költői kérdés volt.Nálunk is ugyanez van szinte.A mamák etetik őket mert olyan cukik de ennyi.Oda van csődítve rengeteg kóbor macska a kaja miatt és szaporodnak de ha mernél szólni akkor te volnál a rohadék.

Köteles volna a saját telkén tartani mindenki a saját állatát de ezt az ilyenek nagy ívben letojják.Tele a mi kertünk is különösen a medence környéke mert homok van alatta és az a macskaalom képzeld🤮

Gondolhatod milyen büdös főleg hogy meleg van és én szedjem össze más állata a sz@rt vagy nem tudunk fürdeni mert annyira bűzlik a medence környéke és már 3 éve ez megy mióta vettük a házat.Nem tudom én sem már hogy mit tegyek mert már annyira unom.Hiába szólnék le se sz@rnának.Esetleg élve fogó van még és aztán elvinni egy állatmenhelyre mert az ilyen "gazdák" csak ebből tanulnának.Bezzeg a kutyásokat minden apróságért meg tudják szólni és büntetni is.Érdekes....

Nekem 3 nyuszim és míg kissebbek voltak nagyon őrködnöm kellett a macskák miatt.Még így is figyelek hogy nagyobbak mert kitudja a macskáknál.

Sokan mérget raknak ki még,azt nem pártolom de megértem mikor már annyira elegük van

2021. júl. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok: nem feltételes módban kell beszélni, hanem cselekedni. Nem divat mostanában reklamálni és szankcionálni, pedig nem bonyolult, csak tudom, egyszerübb puffogni egymásnak másokról, mint cselekedni.

Amíg megengeditek, hogy így viselkedjen veletek más, addig megteheti.

2021. júl. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja tegnap nézegettem lehet kapni különböző macska riasztókat spray formájában vagy granulátum is van és ultrahangos is van még esetleg.

Kerítésre szerelhető tüskecsík is van

#3

2021. júl. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kerítés alatt is átjönnek. A spray meg semmit nem ér. Néha a miénk is kimegy uh nagyon drasztikus dolgot nem akarok
2021. júl. 10. 14:36
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van felétek önkormányzati ivartalanítási projekt?
2021. júl. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla. Akció volt ivartalanításra. Azt mondta avaly, hogy megcsinátatja de nyilván nem tette mert tavasszal 3 macska fialt megint
2021. júl. 10. 14:52
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az önkormányzatodat, meg jelezd, hogy a szomszédod macska gyűjtő.
2021. júl. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
A macskádat ne nagyon engedd ki a többi közé, ki tudja milyen betegségeket és parazitákat terjesztenek. Szólj a szomszédnak, hogy ez már türhetetlen (gondolom már szóltál, de lesz.rja). Az önkormányzatnál jelentheted, de falun sokszor ők is lesz.rják. Az élvefogó+menhely a legjobb megoldás. A méreg megöli őket, akkor meg a dögöket se tudod hova tenni, emellett nem a leghumánusabb megoldás.
2021. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!