Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jogos a félelmem, hogy a...

Jogos a félelmem, hogy a cicàm beleeshet a kerti medencénkbe?

Figyelt kérdés

Elég nagy, és 84 cm mély medence.

Éjszakàra takarófólia van rajta, de ha a macska véletlenül beleesik, az behúzódik a súlytól, akkor emiatt csak még inkább nem tud kijönni, nem? :(

Azért félek, mert egyszer màr előfordult, pàr évvel ezelőtt, hogy ugyanez a cicàm, kergetőzött a szomszéd macskájàval, bàr akkor egy ilyen kisebb gyerek medence volt fel àllítva, aminek könnyen behajlik az oldala, és már csak a hangra lettünk figyelmesek,csobbanàsra (azt hiszem) és mind a kettő macska vizes volt. Nem tudom, mennyire eshettek bele... Persze ez jóval magasabb medence, de valahogy akkor is félek...:(

Előre is köszönöm!

Ilyen medencénk van:


[link]


Az lenne a legjobb, ha éjszakàra be tudnàm őt csukni, de nyàron nem hajlandó bejönni...


2021. jún. 17. 01:15
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ne félj, nem butus ennyire.
2021. jún. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom mióta van macskátok, de még egyikőtöknek sem tűnt fel, hogy utálják a vizet? Mit utálják, gyűlölik!
2021. jún. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Persze, azt tudom, csak attól félek, hogy balesetből bele ne essen. Olvastam neten is 1-2 ilyet..

Nem tudom, talàn a takaró ponyvàt jobban rà kellene erősítenem a medencére , hogy ne tudja behúzni, ha ne adj isten, vagy nem is tudom, hogy biztonságosabb, ha rajta van, vagy ha nincsen...

2021. jún. 17. 01:41
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Pontatlan voltam. A macskák tudnak úszni, de eszük ágában sincsen belemenni a vízbe. Ha beleesik, akkor szépen kiúszik. A ponyva tényleg csapdába ejtheti, ha nincsen lerögzítve, de inkább az történik majd, hogy megijed és azon nyomban leugrik róla.
2021. jún. 17. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugodtam kicsi! :) Igen, figyelni fogok erre, hogy a ponyva legyen rögzítve.
2021. jún. 17. 02:35
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy ki fogtok nevetni, de mi rögzítjük a takaróponyvát éjszakára és a tetejére a medencének teszek 4 lecsiszolt, pont erre a célra méretre vágott tetőlécet, így még ha bele is esne, ki tudna kapaszkodni.

A mi macskánk, ha kedve van hozzá, beül mellém a kádba fürdeni, sőt, ha nagyon melege van akkor engedek 1-2cm langyos vizet a kádba, ő meg belefekszik. A medence vizét eddig túl soknak tartotta, de őt ismerve inkább nem bízom a véletlenre.

2021. jún. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem jogos a félelmed, mert ha direkt nem is ugrik bele, balesetek előfordulnak. Madár után vetődik, megijed valamitől, pánik miatt nem nézi merre fut. Valamivel feszítsd ki, hogy ne essen be, ha rá is áll. Vagy cseréld le a pecsaba egy másikra, ami kifeszíthető.
2021. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az újabb válaszokat!


6-os vàlaszoló, jaj, nagyon jó fej lehet a cicàd! :D Az enyém tényleg utàlja a vizet, felmerült màr bennem, hogy megfürdetném, mert néha az "illata" alapján ràférne, meg van 2 benti cicàm, őket szoktam fürdeni, de szerintem ő nem bírná...

Ahogy tudtam még rögzítettem a ponyvàt, pluszban ràkötöztem, de sajnos vannak olyan pontjai, ahol be tud csúszni a vízbe... Igazából, màr bànom is ezt a medencét, mert csak a nyűg van inkább vele, de ez egy màs kérdés, viszont, azt nem akarom, hogy emiatt bàrmi baja essen a cicàmnak, és nem vagyok teljesen nyugodt éjszakánként..:/

2021. jún. 18. 02:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!