Hogy lehet, hogy minden macska rájön, hogy nyávogással tud kommunikálni az emberekkel?
Ugye a felnőtt macskák egymás közt nem nyávognak (csak kiscica és anyacica között van nyávogás), teljesen más jelekkel kommunikálnak.
Viszont ember közelében újra elkezdenek nyávogni, és én nem értem miért. Ez bele van biológiailag programozva minden macskában, mindenhol a világon? Vagy minden macska elég okos ahhoz, hogy rájöjjön, hogy a többi jelet nem értjük meg, és bababeszéddel tud "manipulálni" minket?
Nyávognak, virnyognak, fújnak, morognak azok egymás között is.
Ha mégis az amit te mondasz, akkor szimplán csak annyi, te vagy az alárendeltje.
Az emberi beszédre reagálnak így. Azok a macskák, akikhez a gazdik folyton beszélnek, hamarabb tanulnak meg kommunikálni és többet "beszélgetnek" a gazdival.
Az ember beszél hozzájuk, ők meg próbálnak reagálni úgy, hogy mi is megértsük.
Két részből áll a válasz, az egyik egy háziállatokra jellemző "viselkedésdeformáció" ,ami azt takarja, hogy egy felnőtt állat, mivel "gazdája van" ezért bizonyos viselkedésformák, amelyek eredetileg csak a kölykökre jellemzőek megmaradnak felnőtt korban is, mint macskáknál a nyávogás, kutyáknál az ugatás.
A másik pedig egy egyszerű tanítási forma. Nyávogok -> figyelmet kapok (ez lesz itt a pozitív visszacsatolás). Egyik macskának se kell elrőe beprogramozott program, vagy magas IQ, hogy ezt megtanulja, mert ez olyan egyszerű tanulást igényel, minthogy a zacskó csörgése kaját jelez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!