Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan büntessem a macskám,...

Hogyan büntessem a macskám, ha megharap?

Figyelt kérdés
2021. jún. 3. 22:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
68%
Opciók: unatkozott, zavarta a zene (túl hangos pl.), megijedt valamitől... Ha sokat játszol vele, nem fog harapni. Amúgy amikor megharap, akkor érdemes ráfújni, akár morogni is közben, bármilyen hülyén is hangzik, mert a macskák ezt teszik egymással, ha azt akarják jelezni, hogy vegyél vissza. Nézni fog bután, de aztán valószínűleg békén hagy.
2021. jún. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Metálzene volt egyébként. :)
2021. jún. 3. 23:15
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Akkor lehet, hogy nem metálos a cica :D

De komolyra fordítva: ha hangos volt, attól is begurulhatott.

És ne vízipisztolyozd, attól csak agresszívebb lesz...

2021. jún. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%
Nem tetszett neki a zene :)
2021. jún. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%

Nem feltetlenul van oka a harapasnak..

Oke altalaban de, van, alairom, de nekem keresztanyamnak van olyan macskaja, hogy random odafut megharapja a bokajat es tovabb megy. Elvan kenyeztetve, sosem volt raszolva.

Nekem 4 macskam van, de egyik se harapott meg soha.


Szerintem ilyesmi hulyeseg hogy "nem tetszett neki a zene". Pff.

2021. jún. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%
Permetezővel :)
2021. jún. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%
#15 egyetértek, nekünk volt befogadott macskánk, akit ha simogattál, akkor néha rnadom beléd harapott és elrohant, vagy hozzá sem értél, bekucorodott melléd aludni, de gondolt egyet, beléd harapott és elfutott, na most ezekben az esetekben mi volt az ok? Amúgy ilyenkor próbáltam megijeszteni, hátha az használ negatív megerősítés gyanánt, pl rá kiabáltam, vagy valamire rácsaptam, de a vizes spricc sem rossz, csak egy gyors hirtelen harapásbál esélytelen lesz időben előkapni és a macskára fújni.
2021. jún. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
23%
15. és 17. válaszoló: mindig van oka a harapásnak. Azért, mert azt gondoljátok, hogy csak úgy meg random meg el van kényeztetve... ezek nem okok. A macska nem sok módon tud jelezni az embernek. Nyávogással, testbeszéddel és harapással. Azért, mert az ember így könyveli el magában, attól még a macska semmit nem csinál "csak úgy random".
2021. jún. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

Biztosan a zene zavarta. Az én macskám mellett se lehet zenét hallgatni, csak fülhallgatóval.

Nagyon felidegesíti, főleg a rock, meg a mulatós.

2021. jún. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!