Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ki tud ugrani egy macska a...

Ki tud ugrani egy macska a bukóra nyitott ablakon?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy előfordult-e már valakinél, hogy bukón ugrott ki cica? Kertes házban lakunk, de benti cicáink vannak és most, hogy itt a tavasz, nagy érdeklődést mutatnak a kinti világra. Hámmal sétáltatom őket, de anélkül nem fogom kiengedni egyiket se.

A hátsó teraszunkra üvegajtó nyílik, amit szintén kilehet nyitni bukóra, és most az egyik (vékonyka kislány cica) nagyon elkezdte nézni a kiugrási lehetőséget. Nagyon vékony rész van az ő ugrási magasságában, és nincs mellette bútor, hogy a szélesebb rés felé tudjon lendülni, de mégis félek. Ugyanakkor jó lenne, ha nyitva lehetne, szeretjük hallgatni a madarakat, és akkor nincs olyan bezártság érzetünk.

Nyilván ti nem látjátok, hogy pontosan hogy néz ki ez nálunk, ezért inkább csak tapasztalat érdekelne, hogy volt-e olyan, akinél próbálkozott a cica és ha igen, mi lett a vége, beszorult a résbe, vagy sikeresen kiszökött?


2021. máj. 20. 20:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A bukó védőt megnézem, háló semmiképp nem lesz, mivel ajtóról van szó.

Amint lesz felesleges x millionk a kert tereprendezesre és kifutóra, lesz nekik az is, addig marad a hám.

2021. máj. 20. 21:58
 12/17 anonim ***** válasza:
15%

Miért nem raktok a kis ablakra szúnyoghálót, annak még az a haszna is megvan, hogy szúnyogok meg más repülő rovarok nem mennek be.

Elképesztő, egyébként, hova fel nem bírnak jutni a cicusok. Láttam én már olyan helyeken őket, hogy el sem tudtam képzelni, hogy kerültek oda.

2021. máj. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ajtó van nálunk, az ablakokon beépített szúnyogháló van. Azért írtam ablakot a főkerdesben, hogy érthetőbb legyen, mert a bukóra nyitható ajtó ritkább, de nekünk az a gond. Az ablakok hálósak.
2021. máj. 21. 06:58
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Megoldják, hidd el, ne kísérletezz.

Mosogatás közben bukóra nyitottam az ablakot, ott voltam, de a cica olyan hamar ott termett, a hűtőre felugrott, onnan a bukó ablak szélére és ott kukucskált kifelé meg lelógatta a kezét és kívülről ütögette az ablaküveget. Gyorsan lehúztam a redőnyt, ki ne essen, aztán létrával szedtem le a cicát.

2021. máj. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Ha ajtó, és kertes ház, és földszinti, akkor más "baja" nem lehet, mint hogy elszökik. Persze, az sem kívánatos.

Van egyébként ajtóra való, belülről le-fel húzható szúnyogháló is. Nálam is ilyen van.

2021. máj. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Macskája válogatja, az enyém szökőzseni. Már többször kellett visszahoznom a társasház kertjéből, lépcsőházból, mert kimászott az ablakon. Fém szúnyoghálót rakattunk fel, azt nem tudja kicselezni.
2021. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bocs a kérdésért, csak kíváncsi vagyok: miért van ennyire lepontozva a 12 és a 15 válasz? Én semmi rosszat nem látok bennük.
2021. máj. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!