Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sehogy nem tudjuk megnevelni,...

Sehogy nem tudjuk megnevelni, leszoktatni dolgokról az egyik macskát. Ti mit javasolnátok?

Figyelt kérdés

Ősszel örökbefogadtunk két testvér cicát, 5 hetesen kerültek ide, az anyukájuk elhunyt és az idi gazdik kézből cumiztatták őket addig.

Mindketten nagyon emberbarátok, bújósak és mindennél jobban szeretjük őket, de az egyik macska baromi rossz.

Most 8 hónaposak.

Mindketten szoktak játszani, kergetőzni, vettünk nekik ezer féle játékot, szoktunk is velük játszani minden nap (lézerpointer, tollas pecabot stb), lefárasztjuk őket, de ennek ellenére is az egyik folyamatosan kitalál dolgokat, amiktől megőrülünk.


Pár hete megtanulta a ruhásszekrényt kinyitni és mikor elmentünk itthonról kiborított mindent, megrágta párom ingjeit stb... most megtanulta a hálószoba ajtaját kinyitni és minden éjszaka 2-3x felkelt minket, mert kinyitja az ajtót és körbe rohan rajtunk... és mindezt tök egyedül csinálja, a másik milliószor nyugodtabb, ő végig alussza az éjszakát és sokkal jól neveltebb, pedig ugyanúgy csináltunk mindent...


Nem értem miért ilyen, a legminőségibb gabonamentes tápokat kapja, játszok velük, bármit megkapnak, home officeban dolgozunk egész nap simogatjuk őket, nincsenek egyedül... mégis minden héten van valami.


A kérdés az, hogy mivel lehetne leszoktatni? Az a baj, hogy ha épp csinálja, mire odaérek elrohan, bebújik a kanapé alá... ha sikerül elkapnom és a seggére csapok, 5 perc múlva ugyanúgy csinálja, mintha elfelejtené...

Pontosan tudja, hogy rosszat csinál mert elbújik mikor megyek oda, de nem akarom bántani se... múltkor már a konyhába zártuk ki éjszakára, mert onnan nem tud bejönni, de nem érzem ezt se megoldásnak.


Hosszútávon ez nem lesz tartható, nagyon szeretem, de megőrülünk tőle, hogy éjszaka nem hagy aludni, hogy nem hagyhatjuk nyitva az ajtókat ha nem vagyunk itthon, hogy szándékosan rombol / rongál mindig valamit, pedig van vele foglalkozva... kérlek adjatok tippeket :(


2021. ápr. 19. 10:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

A szék odarakással az a gond, hogy a hálószoba ajtó kifele nyílik a nappaliba, tehát bentről nem tudunk odatenni semmit, mikor elmegyünk aludni.

Szoktunk velük aludni, ezt is próbáltuk már, de 5 körül mindig felébred és rájön a játszhatnék, ilyenkor mindig kivittük a nappaliba és reggelig elvoltak ketten, de az utóbbi időben nem.


Az meg, hogy nem való lakásba... előtte is 15 évig volt macskám otthon panelban, nem fogjuk ezért kertesházba adni.

2021. ápr. 19. 11:22
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
#11 nem azt mondtam hogy lehetetlen macskát lakásban tartani. hanem hogy nem mindegyik alkalmas rá. nekik is van személyiségük, pont mint az embereknek
2021. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Persze ezt értem, de sajnos ezzel nem leszek előrébb, mert semmiképpen nem szeretnénk megválni tőle. Elfogadtuk a felelősséget, mikor haza hoztuk őket, úgyhogy inkább a megoldásra törekednék, mint a menekülésre. Akármilyen cica-nevelési módszernek örülnék, ami bevált máshol, hátha itt is tudjuk alkalmazni.
2021. ápr. 19. 11:35
 14/18 anonim ***** válasza:
73%
én értékelem, hogy próbálkozni akarsz és felelősséget vállalsz a döntésedért. de van amikor nem szabad erőltetni azt ami nem megy. ismerősöm is feladta egy macskával, mert egyszerűen nem tudta megszokni a lakásban. szenvedett a macska. végül kertesházban élő ismrrősének adta, a macska azóta is boldogan él.
2021. ápr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

A kertesházban is hallani millió rossz tapasztalatról. Ott fennáll a veszélye annak, hogy megmérgezhetik, elüthetik, ellophatják, elkóborolhat, akármi.

Emellett az, hogy most panelban élünk albérletben, nem fog örökké tartani. Egy macska él 15-20 évet, most még 1 éves sincs, én azért bízom benne, hogy pár éven belül már egy kisebb kerttel rendelkező házba tudunk menni.


És továbbra is mondom : nem fogom elajándékozni. Nem ez volt a kérdésem. Soha nem fogom elszeparálni őket egymástól, együtt alszanak, esznek, játszanak, folyamatosan együtt vannak, születésük óta csak ők voltak egymásnak. Ha csak fürdetni vittük az egyik macskát kiskorában, a másik ordítva nyávogva szaladt utána. Ivartalanítani is együtt vittük őket, mert 5 percre sem szeretnek távol lenni. Szóval nem, ez nem opció.

2021. ápr. 19. 11:56
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Tiszteletem kérdező.

Egyébként ,ha kifelé nyílik az ajtó, akkor a megoldás egy szög a falba/ajtófélfába és egy madzag a kilincsre, amit beakasztasz a szögbe.

Én ilyen módszerrel zárom be őket a szobába, amikor szellőztetünk.

2021. ápr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mármint ha befelé nyílik, akkor belülre tudsz tenni szöget és madzagot.
2021. ápr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Bent általában formaajtók vannak. Keresd meg a típusát (pl Obi oldal vagy kerdezd a főbérlőd) és ahhoz van egy számozott kulcs. Amilyen számozású kulcs kell hozzá, olyat vegyél.

A másik, hogy a macskáknak mind van saját egyedi személyiségük. Ennek a kis rosszcsontnak is. Itt nem az a baj, hogy kint akar lenni (mert nem akar, azt jelezné) hanem többet akar jatszani/mozogni, és lehet pont veletek, vagy a tesóval, aki addigra elfárad.

Pár dolog: ha eljátszana mégis magában, akassz fel mennyezetre egy kötelet, had játszon vele. Vagy van több automata mozgó alkatrészes dolog, amivel tudnátok mit kezdeni.

Egyéb iránt Feliway párologtatóból van nyugtató hatású.

Illetve nézd meg mit reagál a macskafűre (catnip) mert valamelyik cica totál ellazul tőle, avagy annyira leköti, hogy hozzátok nem akar majd betörni.

2021. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!