Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másnak is úgy tűnik, hogy...

Másnak is úgy tűnik, hogy Kelenföldről eltűntek a kinti cicák?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy más városrészekre / településekre is igaz, de ott ritkán járok.

Ahhoz képest, hogy 5-10-20 éve egy kertvárosi séta során legtöbbször láttunk macsekokat, újabban ez ritkaságszámba megy.

Macskatartók, Ti észrevettétek, hogy valami mostanában pusztítaná a macskáitokat? Patkányméreg, koronavírus, egyéb?


2021. ápr. 18. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Hala az egnek, hogy keves macskat latni, egyebkent se ertem, hogy egy forgalmas, foleg tarsashazas teruleten mit keresnek az utcan allatok. Budapesten elek, bar foleg a belvarosban jarok, de szerencsere nagyon ritkan lattam macskat az utcan.

Vagy felelossegteljesebbek lettek az emberek, vagy jobban mukodik a rendszer es a gyepi befogja oket.


Az en macskamat nem pusztitja semmi, mert bent tartom es vigyazok ra.

2021. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
10-20 éve még nem volt "divat" jól tartani egy macskát, vagyis bent tartva, ivartalanítva, betegségek ellen oltva. Szerencsére ma már több a tudatos gazda.
2021. ápr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos én Kispesten nem ezt tapasztalom. Egy kutyaséta alatt 2-3 macskával biztos találkozunk...
2021. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan Békásmegyeren lakom, de 20 éve itt is voltak macskabandàk.

Idős nénikék etették őket - és bár a szabad élet maga biztosan klassz volt nekik, de az árnyoldalait (betegségek, sérülések, mérgezések (direkt vagy mérgezett patkány által), hideg) erősen kétlem h élvezték volna.

Arról nem is beszélve h kiirtották kb az énekesmadarakat.


Aztàn jöttek a macskamentők és összefogdosták őket - azóta nincsenek, csak a lépcsőházi kijárósok.

2021. ápr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Több a felelősségteljes gazdi, mint régen, plusz a TNR programoknak hála sok helyen kezdenek felszámolódni a kolóniák. Túl lassan sajnos.
2021. ápr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Feltűnt, mert mi is rengeteg macskát vittünk onnan ivartalanítani, nagyon sok kolónia lett onnan felszámolva. A színpadnál nem tudom hány macskacsalád élt, de sokat sikerült gazdihoz adni.


Még mindig elég sokan vannak, de már látványosan kevesebb a kóbormacska.


Plusz ott a házaknál van kitéve méreg is sok helyen, feltételezem az is tizedeli az állományt...

2021. ápr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi válaszaitokat!

Nem feltétlenül kóbor egyedekről van szó, sokkal inkább a villaházas, kijjebb a családi házas övezetek kertjeiben élő, többé-kevésbé oda tartozó macskákról. Őket azért csak nem fogják be, mintha kóbor lenne?

Abból is lehet látni, ha jól tartott, hogy kényelmesen megfér a tőle 1 m-re üldögélő madárral, ügyet sem vetve egyik a másikra. Inkább pont hogy bent, zártsorú, utcafrontos övezetben láttam vadgalambot evő macskát, na az tényleg inkább kóbor lehetett.

6-os gondolom a Parkszínpadra gondolt, akörül érdekes módon soha nem láttam még macskát, de persze kijjebb, a Tas vezér utcán túl, a lakóházkertekben rengetegszer - arra lakunk -, de mostanság ott sem.

2021. ápr. 19. 16:18
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Amelyik macska az utcán van, az kóbor. Ennyire egyszerű.
2021. ápr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8: és amelyik ember az utcán van, az fedél nélküli? :)
2021. ápr. 19. 16:49
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Rengetegen voltak a parkszínpadnál pár éve.

Plusz a közeli utcákban sok idős embernél szaporodtak, azok meg rendszeresen etették őket.


De mondom, már minden 2. háznál kint van a méreg, találtunk pár mumifikálódott macskát is 1-2 pincében, szóval hullanak is eléggé a kijárósok.

2021. ápr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!