Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik meg a macskáim...

Miért nem eszik meg a macskáim a konzerv tápokat?

Figyelt kérdés

Kirakom nekik frissen, erre gondosan lenyalogatják róla a szaftot, a többit ott hagyják megrohadni. Bezzeg ha kirakom a maradékot a teraszra, a szomszédok macskái felfalják rövid időn belül, még a tányért is kinyalják.

Már sok fajtát kipróbáltam, olcsóbbat és drágábbat is (állateledel boltból). A drágábbakkal is pont ezt csinálják. Régebben még ettek egyik-másikból valamennyit (kezdtem örülni), de aztán már ezeket se nagyon. Utálom, hogy pár gramm szaftért veszek egy konzervet, aztán dobhatom ki / etethetem vele mások macskáit.

Kapnak száraztápot is, de ezzel is volt már olyan, hogy a kezdeti sikerek után bevásároltam egy nagyobb adagot valamelyikből, erre utána már nem voltak hajlandóak megenni, egy sokkal olcsóbb bezzeg ízlik nekik.

Hetente 2-3-szor kapnak friss húst, zúzát és májat is, de csak ezeken nem tudnám őket tartani.

Hol a hiba? A macskáim lettek túl finnyásak, a tápok egyre rosszabb minőségűek, vagy én nem csinálok jól valamit? Vagy ezek kombinációja? :)

Tudtok ajánlani olyan konzervet, amit a válogatós (idősebb) macskák is szeretnek, és nem drágább a színhúsnál? Vagy ne adjak nekik konzervet, anélkül is jól meglesznek?

Egyébként 4 házimacskám van, 7-10 év közöttiek. A két fiatalabb duci, a másik kettő inkább vékony.



2021. febr. 25. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Ne ezt a mócsingos húspépes tápot vedd nekik, az olyan, mint neked a májgombóc levest, összegyúrnak mindent, formázzák és kész. Nem hús, a macska meg érzi. Az ilyet nálunk is leszopogatták és kiköpdösték.

Olyan tápot válassz, amiben húsfilé van, azt meg fogják enni. Cosmának, Greenwoodsnak pl ilyenek a konzervei.

Nálunk nagy kedvenc lett a cosma soup.

2021. febr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Nekem is volt egyszer egy ilyen macskám. Két lehetőség van: vagy csak finnyásabb, vagy (ami az én macskámmal volt, szerencsére késsöbb kiderült) macskainfluenzája van, és a torka meg van dagadva.
2021. febr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém a halasat nem eszi meg.
2021. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szeretik a szaftot és a folyadékpótlás miatt adnál nekik szaftosat, pl a miamornak van a vitaldrink nevű terméke, ez tulajdonképpen kicsit sűrűbb állagú cicáknak való húsleves, az enyém nagyon szerette akkor is, mikor nem volt jól és a többi kaja nem nagyon ment
2021. febr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Még nem romlott el teljesen az izlésük. Házikoszt a nyami-nyami.
2021. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
63%
A mi macskáink a farhátat eszik. Elég olcsó, száraztápot, szalámit, illetve konzervet kapnak. Ha szomjasak akkor tejet, vagy vizet isznak. A konzerv Morzis (Penny-s márka), elég olcsó, nem egy nagy eresztés szerintem, de szeretik. Amúgy én eddig azt hittem, hogy a mi macskáink válogatósak. De kezdem azt hinni, hogy meg vagyunk áldva velük, amilyenek:D
2021. febr. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A mi macskánk is elkezdett válogatni. Aztán kiderült, hogy átjár a szomszédba, s ott megeszi a kutyák kajáját.
2021. febr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az étvágyukkal nincs gond, reggel és délután a szokott időben ott sorakoznak mind, és várják, mit kapnak. Ha nem felel meg nekik, akkor néznek rám nagy szemekkel, hogy "Most komolyan, ez micsoda, hol a kaja?".

A rágás, nyelés se probléma, hiszen a szárazat és a nyers húst is megeszik. Ezért a betegséget kizárnám, főleg, hogy négyen egyszerre még sosem voltak betegek, és más tünetet se vettem észre.

Pár éve még nem voltak ennyire válogatósak egyébként.

#5: lehet benne valami... Az egyik cicám oda van a házi kosztért, néha kap pár finom falatot, illetve ha nem figyelek oda, felmegy a tűzhelyre, mosogatóhoz, ebédlőasztalra és nyalakszik :D

Köszi az eddigi válaszokat (ment a zöld pipa), jöhetnek még tippek, tapasztalatok!

2021. febr. 25. 13:45
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én macskám olyan válogatós, hogy konkrétan kettő fajta tápot eszik csak meg, a csirkés purizont, meg a previtalt. Utóbbi egy hulladék, szóval abból nem kap annyit. Ezen kívül szó szerint nem eszik semmi mást meg, se a csirkemellet, semmit. Nem is érdekli az étel igazán, néha eszik, de amúgy nem lehet vele motiválni. Kiskora óta ilyen. Ha 2 napig nem kaphat ilyen kajákat, akkor két napig nem fog enni.

Nálunk is minden más a tanyasi macskáknak ment, azok gyakorlatilag felporszívóznak bármit a földről.

2021. febr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!