Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet a cicát alomból a...

Hogy lehet a cicát alomból a kinti wc-zésre szoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy októberben született cicánk, de nálunk még csak másfél hete van. Ahol volt ott kinti-benti volt, de a bent itt csak az előszobát jelentette. Nálunk is kinti-benti. Ahol volt ott az előszobában volt neki alom, eddig nálunk is alomba wc-zett mindig, de szeretnénk kiszoktatni, hogy kint az udvaron a földbe is végezze el, ha úgy adódik, hogy kint van, és nem tudjuk beengedni. De jelenleg inkább nem végzi el, de nem hajlandó kint végezni. Valahogy rá lehet erre szoktatni? Az gondolom nem megoldás, hogy egyik napról a másikra megszüntetem az almot, így nem marad más választása...

2021. febr. 20. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az alomból egy kamut vigyél oda, ahová szeretnéd, hogy a dolgát végezze, kicsit kapard el és mutasd meg neki/szagoltasd meg vele.

Ha ügyes a cica, akkor ennyiből tudni fogja, hogy oda is intézheti a dolgát.

2021. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez jó ötlet!

Most éppen az alomba sem végzi, mert kitakarítottam és bár figyeltem, hogy ne maradjon fertőtlenítőszagú, ő csak érezhet valamit, amit én nem, mert kapargatta és ott hagyta :( Most azt várom, hogy mikor csinál a szőnyeg közepére bosszúból :D

2021. febr. 20. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Tavasszal- ha már kint csatangol reggeltől estig -, jó eséllyel kint is felfedezi ezt a lehetőséget. Legalábbis nálunk a kinti-benti cicák csak kicsi korukban használták az almot, most már inkább kikéretőznek.

(Azért van bent is, vészhelyzet esetére)

2021. febr. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ebben bízom, hogy majd idővel ha sokat van kint, akkor rákényszerül. De egyelőre a kinti létet is csak akkor élvezi, ha ott vagyunk vele. Tavasszal és nyáron sokat kint leszek majd én is, de jelenleg nem tartózkodunk annyit kint mi se. Azt megkérdezhetem, hogy mennyire voltak kicsik, amíg csak alomba csinálták?
2021. febr. 20. 19:09
 5/6 anonim ***** válasza:
A kisebb, akire jobban vissza tudok emlékezni (még nincs egy éves, májusi cica), már ősszel is inkább kikéretőzött. Az azért sokat számít, hogy nyár volt, amikor hozzánk került, és pár hét múlva már vígan elvolt akár egész nap is kint. Nektek most picit várni kell a jóidőre :-)
2021. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem van egy kinti-benti cicám, aki van, hogy este bent alszik az előtérben. Nagyon szokásává vált, hogy előbb bent az alomban elvégzi a dolgát, majd kimegy. Ha bejön szintén egyből az alomba megy. Pedig kint is ugyan úgy elszokta a dolgát végezni.
2021. febr. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!