Mi a célja annak, hogy a hím macskák nemi szerve kampós?
Én úgy tudom, hogy nem kampós hanem kis tüskék vannak rajta ami felsérti a nőstény hüvelyének a falát ezért a spermiumok könnyebben ott tudnak maradni és az esetleges jelenlévő spermiumokat más hímektől lekaparja ha közösült a nőstény mással elötte így növelve az esélyét a saját spermiumjainak.
Remélem segítettem egy kicsit.
Szarutüskés így kvázi szigonyszerűen működik. Ahogy a második válaszoló írta, célja a biztosabb megtermékenyítés.
De az anyatermészet itt sem kérdezte szegény nőstény macskákat, hogy nekik jó lesz-e így :D :/
A nőstény macskáknál ez indítja be az ovulációt. Tehát egy jelzés a macska szervezetének, hogy sikeresen meghágták.
Nem kapargat le semmit, lol, ahogy az ember, a macska sem attól lesz terhes, hogy a hüvelyben kapaszkodnak a spermiumok... Mire a következő hím sorra kerül, már rég célba jutott, aminek célba kell.
#5. Az lehet, hogy a régi célba jutott, de a macskák egyszerre több hímtől is várhatnak kismacskákat...
Nekem is azt mondta egy biológus erről, hogy azért ilyen a macskák pénisze, hogy “elhárítsák a dugulást”, amit az előző macska hagyott... Mondjuk azt én sem értem, hogy hogyan, hiszen ha minden igaz, a makk, ahonnan az ondó kijön, az előrébb van mint a “tüskés” rész.
5, és mi köze bármelyik válasznak ahhoz, hogy többször is megtermékenyülhetnek? Igen, ez igaz, de ez nem a horgos-tüskés nemi szerven múlik.
A horgoknak az a célja, hogy stimulálja a nőstény hüvelyét belülről -> beindítsa az ovulációt -> a nőstény macska meg tud termékenyülni. Ennyi.
Fentiekből még következik, hogy általában nem az első párzásnál lesz vemhes egy tüzelési időszakban (mivel előbb járt bent a hím, és utána van ovuláció), de nyilván a horgok nem visszahúzhatók, hogy csak az első közösülésnél karmolgatnák szerencsétlen macskát.
4-es válaszoló
'Mire a következő hím sorra kerül, már rég célba jutott, aminek célba kell.'
Nem butaság amit írtál csak az állatoknál megvan egy bizonyos párzási időszak, vagyis ők nem úgy csinálják mint az emberek, ilyenkor például az oroszlánok napi 10x is közösülnek és itt jön a képbe a tüskék szerepe
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!