Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam pórázra a...

Hogyan szoktassam pórázra a macskámat?

Figyelt kérdés
Hámot kölyökkora óta használunk, már hozzászokott. Azonban ahányszor ráteszem a pórázt lefekszik a földre és még jutalomfalatra sem mozdul. Mit lehet tenni? Nagyon szeretném kivinni néha sétálni!
2020. okt. 25. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Sehogy. A hámmal tudod kivinni.
2020. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Következetességgel és kitartással. Eleinte ne sétáltasd, csak tedd rá a pórázt a lakásban, és hagyd rajta. Fokozatosan növeld az időt, amíg rajta van.


Lehet hogy már hozzászokott a hámhoz, de a pórázhoz még nem, légy türelmes.


De nem minden macska szeret sétálni, erre is légy figyelemmel. Ha első alkalommal akkor is láthatóan rossz neki, ha te mindent megtettél érte, akkor szerintem inkább hanyagold. Gazdiként az a dolgod, hogy elsősorban a macska érdekeit nézd a te kívánságaid előtt.

2020. okt. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nehezebb, mint a kutyát. Kell hozzá kitartás és türelem. Igaz szerintem ez macska függő, hogy mennyire vevő az ilyen módon történő sétáltatásra.
2020. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Sehogy!

A macska szabad állat, gondolom neked sem esne jól, ha pórázon sétáltatnának. Különben is, rettentő idiótán néz ki, és téged is hülyének néznének.

2020. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
ne tedd! még megfojtod szegényt :s
2020. okt. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A hámra csatolom a pórázt. Nyilván ha nagyon utálja nem megyünk, nem véletlenül próbálom először bent hozzászoktatni a pórázhoz. Csak gyakran figyel a kerítésnél, szerintem egy próbát megér, hátha tetszene neki és akkor mehetnénk rendszeresen. Az előző macskáimmal is sétáltam, velük könnyen ment a hozzászoktatás. Nem gondolom, hogy a megfojtás veszélye fenyegetné, jó kis hámja van. Póráz nélkül meg nem lehet, mert a végén még megijed valamitől és kiszárad az útra.
2020. okt. 25. 11:55
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
A lényeget hagytad ki, ha a hámra teszed a pórázt, az úgy rendben van. A macska makacs állat, ha hónapok után sem tűri a vezetést, akkor felesleges kísérletezned.
2020. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
#2 vagyok, nekem egyértelmű volt hogy hámmal akarod sétáltatni.
2020. okt. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!