Olyan rossz volt nézni, ahogy lábaltak ki a műtétből, plusz annyira gyönyörű és különleges természetű cicák. De mivel utcacicák voltak, eszembe sem lett volna az ilyen cicák számát növelni, csak azért belegondoltam. Szerencsére ez csak gondolat maradhat már.
Csak akkor bántam volna meg, ha pont mi estünk volna a műtéti kockázatok kicsi arányába, de szerencsére nem így történt. A kutyám / macskáim úgyis megismételhetetlenek, szaporítani meg nem szeretnék.
2020. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Én inkább csak sajnáltam őt utána. Szegénykém nagyon kába volt, nem értette mi történik, ráadásul a ruhájától kicsit félt is. Azokban a hetekben amíg rajta volt, volt, hogy remegett és mindig az arcomba bújt, mert csak akkor érezte magát biztonságban, leszedni viszont nem szedhettük le, mert folyamatosan a sebét nyalta volna. Plusz ő az áltagos tíz nap helyett majdnem három hétig lábadozott, mert egy tapaszdarab beleragadt a sebébe, és miután az ki lett szedve, sokkal lassabban gyógyult be a seb.
De egyébként nem bántam meg, mert azóta sokkal felszabadultabb, többet játszik és látszik rajta, hogy boldogabb.
2020. szept. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem nálunk is minden rendben lesz.
2020. szept. 26. 11:08
5/10 kicsibarany válasza:
A kutyánál azt bántam meg, hogy vártam vele - 2,5 éves volt amikor rászántuk magunkat.
A cicánál már amint lehetett vittük. Másnap már semmi baja nem volt, játszott szépen, észre se vette hogy történt valami.
2020. szept. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Csak azt bántam meg, hogy az egyiket helyi állatorvossal ivartalaníttattam, nem vittem állatklinikára. Szegény egész nap kábán szédelgett, rosszul volt utána, ráadásul vagy öt centis vágás volt rajta. A másikat klinikán műtötték, fél órával műtét után teljesen éberen és jókedvűen adták haza, egy másfél centis varrattal a hasán. Mindkettő nőstény. Nagyon nem mindegy, hogy az altatáshoz milyen technológia áll rendelkezésre, normálisan géppel altatnak és monitoroznak, vagy találomra súly alapján belenyomnak egy injekciót.
2020. szept. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Meg. FIV-vel született. 5 évet élt, teljesen egészségesnek látszott, semmi tünetet nem mutatott. Pont a gyenge immunrendszere miatt nem akartuk előbb elvinni, féltem, hogy nem éli túl. Kapott előtte rendszeres kezelést, hogy javuljol a helyzet. Két hónappal műtét után meghalt, szinte egyik napról a másikra 6 kilóról 2 alá fogyott, mindenét felemésztette a szervezete. Ha nincs a műtét, talán még élhetett volna pár évet. Nem tudott belőle felépülni. Nem az orvost hibáztatom, mert nagyon jó szakember, más macskámmal mindig minden rendben volt.
2020. okt. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
idioták
2020. okt. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
#7 Kandúr vagy nőstény cica volt? Nekem másfél éves FIV-es kandúrom van, teljesen tünetmentes, most tervezzük az ivartalanítást. Attól félek, hogy ha ivaros marad, verekedni fog, és összeszed mindenféle fertőzést, ráadásul a többi macskát is megfertőzheti. De ijesztő, amit írsz.
2020. okt. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 anonim válasza:
Kandúr. Sajnos ez a műtét (maga a beavatkozás meg a hormonális dolgok) annyira megviseli a szervezetet, hogy ha addig tünetmentesen s boldogan élt, nagy az esélye, hogy a legyengült testében hirtelen előjön a betegség és akkor már nincs mit tenni. Nekem benti cica volt, így nem volt vele ilyen verekedős gond. Ma van kereken fél éve, hogy nincs köztünk, sose fogom tudni elengedni. Olyan gyönyörű vörös cirmos volt... :(
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!