Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kedveltessem meg...

Hogyan kedveltessem meg magamat a macskámmal?

Figyelt kérdés
Örökbefogadtam egy tíz éves macskát, aki utál engem. Egyszer megszökött, majd két hónap múlva hazajött és azóta is kint ül a teraszon. Bejönni nem hajlandó. A kerítés már teljesen macskabiztos, így mostmár nem tud elkószálni. Van egy másik macskám, vele jóban van. Azonban őt sem követi ha bejön a házba. Én próbáltam simogatni, kézből etetni, de mindig elfut. Vettem neki egy macskaházat és kibéleltem egy takaróval, azt hajlandó használni. Mit tegyek, hogy végre megbékéljen velem?
2020. szept. 12. 20:54
 1/9 A kérdező kommentje:
*kedveltessem
2020. szept. 12. 21:05
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hiányzik neki az előző gazdija talán azért ment el hogy megkeresse

Legyél vele türelmes előbb utóbb rajön hogy jót akarsz neki ☺

2020. szept. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát... az a helyzet, hogy az én néhai macskám 2 év alatt kedvelt meg engem. Addig csak egy lakásban éltünk. Állandóan elbújt, hozzám nem volt hajlandó odamenni, nem engedte, hogy simogassam, nem feküdt rám, amikor a közelébe mentem, elment...


Idő - ennyit tudsz tenni. Várni. Az én macskám akkor volt fél vagy 1 éves, amikor hazahoztuk az utcáról, 9 évesen halt meg szívrohamban. A te macskád esetén... hát remélem, sokáig fog élni, mert makacs kis királyok/királynők. xd

2020. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hat ez attol fugg honnan fogadtad orokbe, ott milyen volt az elozo gazdija, miken ment at stb.

10eves macska mar nem olyan alkalmazkodo...azert az mar olyan 60ev emberi mertekben kb.


Ido, turelem!

Na meg sokkal jobb lenne ha nem lenne egesz nap egyedul a kertben...valahogy cipeld be a lakasba, ahol kozvetlen interrakcioban van veletek.

2020. szept. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

hamarosan jönnek a hűvösebb idők, akkor talán hajlandó lesz bemenni. és könnyebb lesz barátkozni/ismerkedni is.

szerintem nem utál. furcsa neki, hogy más most a gazdi, mint akit eddig megszokott

2020. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csalogatni próbálom, de még a sült májra sem jön be. Szagolgatja az ajtófélfát és kint nyávog. De ha be is juttatnám valahogy, úgyis kitud menni a macskaajtón. Azt elfelejtettem leírni, hogy halas pásztával tudom etetni. Azt nem közvetlenül kézből kapja, hanem nyomom a tubust és ő le nyalogatja.
2020. szept. 12. 21:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Etetgessed finomakkal, gyakran kézből, meg fog szeretni.
2020. szept. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Járjál ki hozzá a teraszra, kis sámlira ülj le mellé (csendesen, ne a kövön húzd a sámlit, utálják az erős hangokat), gügyörésszél neki, és kézből adj egy-egy falatot az orra alá, tartsd ott, ha teszik neki, pár hét után elfogadja. Meg kell szoknia téged, meg hogy jóbarát vagy, azt is külön.
2020. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem légy türelmes. Az kezdesnek jó, hogy kimész hozzá, leülsz mellé. De szerintem nem kell gügyögni. Várd meg, míg ő nyit feléd, pl egyre közelebb megy, megszaglász, stb. Vihetsz neki finomsagot, amit először csak tegyél le neki egy talra, majd ha azt megeszi, kézből próbáld. Az fontos, ha hivod, vagy kinyujtod óvatosan a kezed felé hogy a tenyered lefelé nézzen, ne érezzen fenyegetést, hajtsd le kicsit a fejed es csukd be a szemed, ez a bizalom jele, hogy igy kozelitessz fele, nem ártóan. Nézz sok Jackson Galaxy videot, rengeteg hasznos tanácsa van!

Legfőképp türelem kell... ☺️

2020. szept. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!