Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska foghúzás után mennyi...

A macska foghúzás után mennyi idővel jön rendbe?

Figyelt kérdés

Kedden volt a cicám fogkőleszedésen és foghúzáson (4 fogát húzták ki). Altatásban csinálták a műveletet, mely során egy tubust is lenyomtak neki a torkába, hogy legyen oxigén ellátása. Most szombat van, és a cica még mindig bágyadt, nem szeretne enni nedves ételt sem (fecskendőből etetjük, itatjuk). Nehezen nyel, lehet, hogy a tubus felsértette a nyelőcsövét.

Minden nap visszük vissza kontrollra, kap antibiotikumot, infúziót is, ha szükséges, és vitaminokat, de én nem látok jelentős javulást az állapotán... sőt...

valakinek volt már hasonló helyzetben a cicája, mennyi idő, amíg felépül egy ilyen foghúzásos történetből?

Nagyon aggódom érte.



2020. aug. 2. 00:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én cicám már aznap du. evett. Neki sok fogát húzták, FORL-os, nagy műtét volt.

Kap fájdalomcsillapítót? Az nagyon fontos!! Nekünk meloxidylt írt a doki, asszem 3 vagy 5 napig.

Egy hétig apróra vágott párizsit, virslit, főtt csirkehusit kapott. Nedves cicakaját viszont tilos volt adni a műtét után, mert beleragadhat a sebbe és begyullad! Csak apróra vágott darabosat kaphatott, ami nem mállik szét a szájában.

Most simán eszi az apróbb szemű szárazat is.

Kitartás!

2020. aug. 2. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még egy dolog: az RC-nek van roboráló, erősítő kajcsija, ha jól emlékszem az majdnem folyékony, vagy jól higitható. Esetleg az segíthet. Vagy szintén RC exigent száraz tápot próbáljátok meg, az válogatós cicáknak való, nagyon finom, jó illatú táp.
2020. aug. 2. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a segitseget, megprobalom neki ezeket a eteleket adni, hatha segiteni fog.

Egyebkent minden nap kap szuriban fajdalomcsillapitot az orvostol.

2020. aug. 2. 10:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen, remélem, hamar megerősödik a cicus! A száraz tápot viszont addig nem szabad neki adni, amíg a sebek nem gyógyultak meg, nehogy újra félsértse. Esetleg vízbe lehet aztatni.

FB-n van egy jó csoport, az Ispotály, ott nagyon jó tanácsokat szoktak adni, van állatorvos is a tagok között.

2020. aug. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Felépült a cica azóta? Ránk holnap vár a foghúzás,fog kő leszedès :(

Száraz tápot ilyenkor ehetnek?

2021. febr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kérdéseket, igen felépült, bár nagyon hosszasan, 2 hétig kellett fecskendőből etetnem, itatnom.

Ehet szárazat (elvileg csak azt ehetnek a foghúzás miatt, hogy a nedves eledel ne ragadjon neki be a friss sebekbe). Az enyém semmit nem fogadott el, így kénytelen voltam az foghúzása után 2 nappal elkezdeni etetni, mert attól féltem, éhezni fog. Egyébként neki kb 48 órába telt, amíg felébredt.. túlaltatták.

Hogyha éber már a cica, akkor megpróbálhatod neki a szárazat, reméljük elfogadja! Ha bármilyen kérdésed van, keress bátran! Mi megszenvedtünk vele nagyon, remélem nálad gördülékenyebben fog menni!

Szorítok!

2021. febr. 3. 10:46
 7/15 anonim ***** válasza:

Köszönöm:) Örülök,hogy jól van.

Túl esett az én cicám is.Most hoztam haza. Nagyon éber, ugrál össze vissza.

Antibiotikumoot kell elkezdeni holnaptól adni neki.

Ecsetelni is kell gèllel, és probiotikumot is kell kapnia.

De nagyon fura, hogy orvossal nem beszélhettem. Azt se tudom ki műtötte, se reggel mikor leadtam szegényt, se este mikor érte mentem,nem beszélhettem a műtő dokival. Az asszisztens mondta el nagyjából,mit hogy kell....

De nem világos, hogy a probiotikumot odaadhatom neki az antibiotikum kúrával párhuzamosan,vagy majd ha letelt az a hat nap....


És az ecsetelőt vajon hogy használjam rajta.. Szerintem fultisztitó pálcával fogom.


Az biztos,most nagyon bizalmatlan felém, folyton kerül. Látszik rajta,hogy mérges rám :/ Remélem holnapra elfelejti az egészet

2021. febr. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Örömmel hallom, hogy jobban vagytok!

Szerintem fülpiszkálóval jó lesz a paszta felhelyezése, a probiotikumban sajnos nem tudok segíteni.

Remélem hamar felépül a cicus! :)

2021. febr. 4. 11:35
 9/15 anonim ***** válasza:

Enni nem akar ő se. Látszik,hogy nagyon éhes, szimatolja a kaját, de utána nagy sértődötten, nagy pupillákkal rámnèz és elfordul.

Nekem is fecskendővel kell itatni, etetni..

2021. febr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A folyadék nagyon fontos. Hogyha úgy gondolod, hogy nem tudsz neki eleget beadni, inkább vidd infuziora, mert a vesei tonkremehetnek.

Hogyha te is csak péppel tudod etetni, akkor ajánlom a Royal Canin Recovery-t. Én eleinte turmixoltam neki a nedveset, aztán vettem ilyet, ezt csak felszivod a fecskendobe, és mivel nagyon beteg cicaknak van kifejlesztve, az íze is finom, szívesebben elfogadja majd.

Kitartást!

2021. febr. 4. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!