Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elment a cicám, haza fog jönni?

Elment a cicám, haza fog jönni?

Figyelt kérdés
3 hónapos kislány cicám a tegnapi nap folyamán eltűnt. Kertes házban élünk, így kinti cica (a benti tartás egyébként sem lenne megoldható nálunk). Eddig sosem merészkedett a kerítésen kívülre, ezért is lepődtem meg amikor nem találtam sehol. Átkutattam a kert összes pici zugát, illetve a pincét is, mert oda járt le aludni. Próbáltam előcsalogatni kajával, hátha mégis itthon van, de semmi. Körbejártam az utcát és benéztem a kertekbe is,hátha meglátom valahol. Tudom hogy a macskák ilyen korban fedezik fel a környezetüket, de félek hogy nem talál haza vagy valami baja esett/esik. Van rá esély hogy hazajöjjön? Esetleg történt valakivel hasonló?

2020. júl. 10. 00:06
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván mindenre van esély egy ilyen pici cica esetében, de drukk megy. Rá is fér :(
2020. júl. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Remélem befogadta valaki.
2020. júl. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Visszamehet, főleg ha bizonytalannak érzi magát már, meg rájön, hogy már elfog keveredni. Mindenkép a hangját fogod hallani, mert fog sírni utánad, ha rájön, hogy eltévedt.

Viszont én attól félek, hogy valaki felvette, vagy bezárta.

Nekünk is volt, hogy bezárogatta a szomszéd és akkor jöttem rá, amikor sokadjára csak akkor jött elő mindig a hívásra és ugyanabból az irányból, amikor hallottam a kapu meg ajtó nyitódást a szomszédtól. Le is tisztáztam vele, hogy jobb ha nem csinálja, mert enyhén szólva a szememfénye a macska.

2020. júl. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Három hónaposan még a kinti macskát sem kezdjük el kiszoktatni, mert túl fiatal hozzá, úgyhogy a kertes házunk van sem kifogás (amúgy sem).

Úgyhogy igen, simáb elkeveredhetett, nem talál haza, elkapta valami vagy valaki. Jobb esetben befogadta valaki.

2020. júl. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

3-as vagyok.

Jelzem 2 éves macska, szóval nem kizárt, hogy a kicsit bezárják akár.

2020. júl. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
3 hónapos cica még nagyon kicsi, nem biztos, hogy hazatalál, ha elkolbászol. Éjszaka 1-3 között próbáld meg hívogatni, olyankor jobban ébren vannak, sétálj a környező utcákban, beszélj, hogy hallja a hangodat. Utána valami messziről szagló kajával (például olajos szardíniával) ülj ki a kertbe. Ezt a tanácsot egy kutyás keresőszolgálat adta, akik vidékre nem jöttek le, viszont ezzel a tanácsukkal meglett egy ismerősöm elkóborolt cicája.
2020. júl. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Nekünk amikor kiszökött a macska először akkor három napig haza se jött

Aztán három nap után az árokban ült és onnan leste a bejárati ajtót és amint meglátott odarohant és óriási nyávogással közölte, hogy be akar jönni

Azóta is ki szokott szőkni néha de mindig visszajön

De idegeskedj, pár napig lehet, hogy távol lesz ha majd éhes meg szomjas lesz akkor vissza fog menni

Egyébként a macskák elég félősek és csak fokozatosan fedezik fel környezetüket tehát szerintem túl messzire nem mehetett el,így először ott bujkál az valamelyik árokban vagy bokorban vagy fa alatt

Várj egy pár napot majd visszajön ha éhes meg szomjas lesz, rakjál ki neki eledelt és vizet

Ha viszont több mint egy hétnél tovább nem jön vissza akkor el lehet kezdeni aggódni

2020. júl. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha szerencséd van, hazatalál vagy állatvédők befogják, ha nincs szerencséd, elütik, és lapos macska lesz.
2020. júl. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Nyugi, hazatalál :) Csak kicsit kibővíti a térképet a fejében, de amint korogni kezd a hasa, hazamegy.
2020. júl. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hazakerült azóta?
2020. aug. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!