Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hányni szokott mióta elhoztuk?

Hányni szokott mióta elhoztuk?

Figyelt kérdés

Van egy aktív 1 éves cicám. Hoztam hozzá egy 7 éveset, ő nem játékos, nagyon nyugis természetű.

A cicám elég jól fogadta az újat, 2 nap után össze is engedtem őket, nem verekedtek, nem fújtak.

Játékosan kergeti az enyém (engem is szokott kergetni/ futni előlem). Az új cica sokszor "menekül előle", felugrik a bútorokra.

Estére külön vannak, ma és tegnap is hányást találtam az új cica szobájában.

Aggódok érte. Ez a stressz miatt lehet? Csak barnás vizet hányt ha ez számít.

Lehet rossz itt neki, egy nyugisabb környezetben kellene lennie? "gyerekcica" mentesen?


Hétfőn tudnék vele dokihoz menni.


2020. jún. 12. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a stressz miatt is, de könnyen lehet, hogy inkább emésztési probléma. Például most más kap enni, mint eddig, vagy szőrcsomót próbáld kihányni.

Ha eszik-iszik és nem bágyadt, akkor ráér a doki hétfőig.

2020. jún. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tudni, hogy az előző helyén mivel etették?

Te attól mennyiben tértél el?

Ha semmiben, akkor lehet, hogy szőr irritálja. Hosszabb szőrű esetén tanácsos a napi szőroldópaszta vagy ilyen táp.

Lehet a megváltozott étel, vagy az eltérő étkezési időpont, megváltozott környezet és valóban lehet a nyugalom hiánya is.

2020. jún. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben várnék még az összeengedéssel. Lehet, hogy a fiatal macska játékból kergeti az újat, de az új macskának ez egy stresszes időszak és valószínűleg fél tőle, negatívan éli meg. Szerintem adj sokkal több időt az összeszoktatásra, kb 2 hétig legyenek külön helyiségben. Első napokban cserélgesd a játékaikat, takarójukat, hogy érezzék a másik szagát. Aztán lehet olyat, hogy az etetés résre nyitott ajtónál van, hogy érezzék egymás szagát, és így pozitív dolog kapcsolódik a másik szagához. Aztán rövid időre ki lehet nyitni az ajtót, és felügyelet mellett ismerkedhetnek, és aztán így fokozatosan növelni az együtt töltött időt.


Az összeszoktatást akkor is újra lehet kezdeni, ha már összeengedted őket és együtt töltöttek pár napot. Mivel a macskákban van agresszió bőven, inkább ne állandósuljon, hogy az egyik mindig zavarja a másikat és az menekül előle.


A hányás miatt meg mindenképp elvinném orvoshoz jövő héten. Mivel 7 éves a cica, egy átfogó vizsgálatra amúgy is szükség lenne, hiszen ő lassan szenior korú.


Remélem jó barátok lesznek :)

2020. jún. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 3-as!

Csak ahhoz szeretnék hozzászólni, hogy "...hiszen ő lassan szenior korú"

Hát nem, legfeljebb falun, ahol fogyóeszköz a macska és csoda, ha megérik a 4 évet.

A macska átlagosan 18 évig él. A mieink 19-21 évig.

Egy 7 éves macska még csak nem is középkorú, majd 13-15 éves korában lép a szenior korba és onnan felfelé.

2020. jún. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, nondjuk itt Angliában a macskatápra, amire Seniort írnsk, azt írják , hogy 7 years plus...
2020. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Az én cicám 12 lesz az idén.

2 éve költöztem le vele kertes környezetbe panelből. Kitágult a világ neki eléggé, de mivel nagyon félős volt mindég is, ezért neki úgy jött ki ez a dolog, hogy zsinórban mindent kihányt. Akkor hála az égnek 2-3 nap után már okés volt. Aztán egy évre rá megint elkezdte, de már napok óta hányt. Elvittem dokihoz, vérvétel, ultrahang 2x. MINDEN értéke rendben volt!

Kapott gyógyszereket, adagoltam is neki, viszont onnantól csak hipoallergén tápot kaphat. Dokinéni is azt mondta, hogy mivel az értékei jók és meséltem neki, hogy nagyon válogatós a kisasszony, ezért sajnos onnantól csak azt ehet. Azóta tökéletes, nagyon ritkán hány, akkor is inkább addig öklendezik, amíg a szőrcsomó ki nem jön.


Ezt a normál kaját nem kaphat dolog be is igazolódott, mert párszor próbálkozott (mindég leszerelt egyből :P) és kapott, de másnap végighányta a lakást még a haltól is...

Azóta nagyon szigorúan veszem ezt a dolgot. :(


Mindenképpen érdemes lenne dokival kivizsgáltatni a dolgot!

2020. jún. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5

Nem tudom Angliában mi van és meddig élnek - az esetleg agyontenyésztett - macskák, de egy 7 éves macska javában fiatal középkorú, ez tény utána lehet olvasni.

2020. jún. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es: 8-9 éves kortól már idősödő korba lép a macska, az állatorvosok ilyen korú macskáknál már figyelembe veszik, hogy megjelenhetnek idősödő macskákra jellemző betegségek. Illetve ahogy írta egy válaszoló, a tápgyártók a szenior tápokat 7-10 éves kortól ajánlják. Ez nem jelenti azt, hogy ebben a korban vége a cicának, csak tisztában kell lenni a korával, oda kell figyelni az egészségére és megfelelő táppal, jó helyen, szerető gazdinál remélhetőleg sok-sok évet megérnek még, ahogy te is írtad.
2020. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ebben a helyzetben valószínű, hogy a stressz miatt hányt ennyit, és ha nem is beteg, akkor is érdemes dokihoz vinni, mert ahogy nekünk embereknek, úgy nekik is okozhat bajt a sok sav, akár szőr miatt, akár stressz miatt hánynak.

Érdemes mindig olyan tápot adni ami kornak illetve kinti/benti/ivartalanított stb feltételeknek megfelelő, valóban 7 évesen még fiatal, de el lehet kezdeni felkészülni a különböző idősebb korukból fakadó dolgokra, pl vese, fog, szív, emésztés... Elég sok féle kaja kapható. Én ezt úgy csinálom, hogy több fajtát veszek mindig egyszerre, van ami a szőrüknek jó, emésztésnek, vesének, agyuknak, fog és csontnak, ivartalanított és benti cicának való és veszek olyat is ami csak simán finom nekik, mindegyikből kisebb tálkákba rakok és ők döntik el melyiket akarják épp enni, ezek mindig elől vannak. Nedves kaját is kapnak. Vizes tál is több van. 7 és 9 évesek.

Viszont mivel nálad nagyobb közöttük a korkülönbség, így azt is meg kell akkor oldanod, hogy a fiatalabb cica ne az idősebb cicának való tápot egye és fordítva. De nem gondolnám, hogy a 7 évesnek mindenképp kell most ilyen, a kicsi meg nyugodtan eheti azokat is amiket felsoroltam, mindkettőnek jók ezek.

Kölyök cica többet játszik alapból, az idősebb meg lehet hogy nem annyira játékos természetű, így lehet neki sok a picuri és ezért menekül. Nálam a 7 éves játékosabb, és szeretik egymást, de van hogy a 9 éves "menekül" előle, mert aludni akar a másik meg nem érti :) Adj nekik több időt, rövidebb időkre engedd össze őket most, már találkoztak így ismerik egymás szagát, amikor esznek és alszanak akkor rakj be mindkettő mellé olyan holmikat amin a másik macska szaga van, játék, pléd, bármi, akár a tálkáikat is kicserélheted, így az idősebb megszokja a kicsi jelenlétét és nem lesz később menekülés, max lepofozás ha sok neki a játék.

Ahogy leírtad nem tűnik vészesnek a helyzet, csak hirtelen volt sok a változás, de majd hozzászokik :)

2020. jún. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!