Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan fogyasszam le a cicát?

Hogyan fogyasszam le a cicát?

Figyelt kérdés

Az állatorvos ivartalanítás után megjegyezte, hogy kövér a cica. Hurkás az alhasa a szőr alatt és belül is felgyűlt a zsír. Nem is értem, mert szaladozik egész nap a lakásban!

Nem volt jobb ötletem, így 75g táp helyett csak 50et adok neki. A lábadozás alatt nedves tápot kapott.

Eddig 75 lett kitéve a szárazból de 60nál többet nem evett meg. 50g a napi adagja a táblázat szerint is, csak olyan kevésnek tűnt..

Kijött belőle 2 marha nagy szőrgolyó és felépült.

Megvan az új steril táp, 20% zsír helyett 11%, 80-20% helyett 70-30% hús-zöldség aránnyal. A súlya alapján 45g adag jár. Kitettem vegyesen a régivel, de ez halas-csirkés, így reggel 6kor már megette a napi adag felét.

Este nyávogni fog, hogy adjak neki, de akkor tovább hízik!

Hogyan lehetne kicsit lefogyasztani, de nem éheztetni? Próbáltam a 40g + 80-100g nedvessel, de keveselte.

Biztos vagyok benne, hogy a szőrgolyó helyére kívánja most ennyire az ételt. Előtte volt, hogy 30g csúszott csak le, de most ott a hely.

A doki nem tudott semmit javasolni, csak a steril tápot.



2020. márc. 5. 07:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan csökkentsd az adagot. Eddig túletetted, most kapja a megfelelő mennyoseget de túl hirtelen volt a váltás. Mondjuk hetente 5 grammal adj mindig kevesebbet és akkor nem fog vernyákolni.
2020. márc. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá lehetőséged add neki 3-4 kisebb adagban a napi adagját.

Az én cicám nagyon habzsolós és kihányja a sok ételt egyszerre(aztán újra megeszi, de ez most lényegtelen).

Szóval neki 4x20grammot adok, az 1xi vagy 2xi adag helyett.

Amúgy az új tápja a purizon?

2020. márc. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, azt vettem, finom szerintem is! :D Eddig Applaws zsák volt otthon. Nem érzem annyira drasztikusnak a csökkentést, mert max. 60-at evett meg hiába tettem ki a 75öt. Pár nap alatt csökkentettem le végül is, mert a na jó csak egy kicsit még adok csak becsúszott!

Ma 50et kapott vegyesen, előtte 40-45g plusz egy negyed konzerv a felépülés alatt.

Az új táp 2000mg taurin helyett 5000mg. Remélem beválik az új arány csak erre a köztes időszakra valamit ki kellene találni! Nagyon sajnálom szegényt, mert látványosan nem érti, hogy miért olyan kevés jut neki. Az orvos kérte, hogy 10-20%-al kevesebbet egyen, váltsunk tápot sterilre. De nem ő hallgatja az esti nyávogást! Leesett neki pár szál reszelt sajt, nem bírtam! :'( Mikor nem nyávog, csak gubbaszt és néz..

2020. márc. 5. 07:40
 4/5 A kérdező kommentje:
6 hetes kora óta kirakom és szabadon ropizza nap közben, maganak szokta beosztani! Ha még ezt a keveset el is veszem 5kor és este 7kor kapja meg újra, akkor kb. éhen hal!
2020. márc. 5. 07:43
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog éhen halni, majd megszokja. Most hisztizik egy darabig, de tudomásul veszi, hogy vége a jó világnak.
2020. márc. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!