Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Másnál is gondot okoz a...

Másnál is gondot okoz a hajnali nyávogás/ébresztés?

Figyelt kérdés

Benti cica, viszont éjjelre mindig kirakjuk az előszobába. Próbálkoztunk már, hogy bent hagyjuk a lakásban, de éjjel mindig ébreszt, ami nem cuki. Hogy lehetne rászoktatni, hogy ne nyávogjon, hagyjon békén éjjel? Ha lehet egyáltalán...

(az előszoba az 2 lépcsős, tágas hely, tud szaladgálni, ott van az alom is, tehát nem borzalmas, igaz most télen ott hideg van. Nyáron legalább a padlásra felmehet, de a hideg miatt az az ajtó zárva)



2020. febr. 11. 23:35
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Benti cicaként nyilván nem érti, miért teszitek ki éjszakára a hidegbe. Másrészt meg valószínűleg unatkozik és zavarja az egyedüllét.

A bent hagyjátok és mindig ébreszt csak megszokás kérdése. Igen, lesz egy-két kellemetlen hetetek, amíg megszokja, hogy éjszaka nyugi van, de meg lehet neki tanítani. Szuperül tudnak alkalmazkodni a gazdi napirendjéhez.

Egyébként, ha kint akarjátok tartani mindenképp, akkor az a megoldás, hogy nem csináltok semmit. A macska pozitív megerősítéssel tanul. Rájött, hogy a nyávogással eredményt érsz el (kimész, kikiabálsz, mindegy, de vele foglalkozol), szóval nyávog. Ha nem ér el vele eredményt (nem mozdulsz, nem kelsz, nem kap kaját, semmit), akkor abba fogja hagyni. De ez baromi kellemetlen türelemjáték. (Nálunk a macska nyert, próbáltuk a hálót tabusítani éjszakára, mi adtuk fel hamarabb, a profi zsaroló azóta ágyban alszik. :D)

2020. febr. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Az elso valaszolo mindent lemondott szerintem. Ma tobb ilyen volt...

Nalunk is a cica gyozott. Igazabol elso es masodik korben is azt gondolom, ejszakara is maradhasson bent.

2020. febr. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

A korát ugyan nem írtad, a mi cicánk alig 2-3 hónapos lehetett amikor befogadtuk, de mindmáig nyávog ha unatkozik, 3 éves elmúlt már. Soha nem volt benti tartásban macska kutya, szülőknek is idegen volt a téma mert náluk akkoriban csak bejártak napközben a házba. Hónapokba telt mire rájöttünk, igényli a társaságot még akkor is ha bóbiskol, illetve ivaros kandúrként morcosabb is a benti élettől, de ha leülünk mellé, többet engedünk neki(a tányérom fölé hajolhat, ha valamit kibontok érdekes zajjal jár megmutatom neki)


Gyerekkoromtól foglalkozom állatokkal, főként rágcsálókkal, és náluk is napi renden volt a zajongás, az embernek fel kell tennie a kérdést magában, miszerint össze tudja-e egyeztetni majd az életét egy állat természetével, viselkedésével, hisz élőlényként nincs rajtuk kikapcsoló gomb.


Nekünk a lakásban a 3 macskának bejárása van mindenhová, az egyik vendégszoba általában az övék ha itthon vagyunk, ott alszanak.

Mi lefutottunk pár kört azzal hogy becsaptam az ajtómat ha nagyon játszottak már, és hullafáradt voltam, így azt értem el vele hogy majd szétszedték az ajtót.

2020. febr. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem unatkozik kint egyedül, igényli a társaságot. Nekem egy sziámim van, a szobámban alszik. Akkor szokott aktív lenni este, kora hajnalban, ha nem foglalkoztam vele eleget.

Le kell fárasztani este, játszani kell vele, ki kell futkároznia magát. Akkor végig aludja az estét, és nem kelt korán.

2020. febr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Mi is a türelemjátékot játszottuk, de nyertünk :) Utcáról befogadott 4 éves cica volt, éjszakára az előszobába és konyhába kizárva. Folyamatosan nyivákolt hajnalban, amivel azt érte el, hogy kiszorult a konyhába (alom, alvópárna és ennivaló volt neki ott is), ahol már 3 zárt ajtónyi távolságra került a hálótól. Egy hónapig még küzdött, de miután semmi reakciót nem kapott, feladta. Azóta a legnagyobb nyugalomban és csendben szunyókál minden este. A hangját csak akkor hallani ritkán, ha valamitől megijed (pl a mostani szélviharok süvítő hangjáért nem rajongott).
2020. febr. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%

Veletek akar lenni, nem egyedül.

6 macskánk van, kinek hosszabb-kinek rövidebb ideig tartott elfogadni, hogy éjjel alvás van és nem buli. A most 2 éves nagylánnyal volt a legnehezebb. Most is dumás, de kicsinek is iszonyat sokat nyávogott, meg éjjel folyamatosan nyalta a fülcimpánkat. 2 hétig alig aludtunk miatta :D. De felfogta végül, hogy csendesen kell ellenni.

Általában az is be szokott válni, hogy ha felébreszt, nem tudsz tőle aludni, kiteszed a szobából. Előbb-utóbb összeköti a kis fejében, hogy ha "rossz", akkor megy büntibe.

2020. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!