Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi cica nem akar társat?

Sziámi cica nem akar társat?

Figyelt kérdés

Vettem 1 hónapja egy fiú sziámi cicát.

Most 5-6 hónapos. Jövőre lesz ivartlanítva.

Nagyon hozzám lett nőve, mindig követ, imádjuk egymást. A szomszédom macskája kijárós, sokszor beül az ablakomba és nézik egymást. Először ideges volt (2napig), de most már úgy néz rá mint valami istenre. Szeretné követni, játszani vele. Szúnyoghálón kersztül szimatolja nagyon, dörgölőzne.


Gondoltuk hozunk hozzá egy társat.

Mindenki - állatorvos, sziámis facebookos csoportokban emberek- egy másik sziámit javasoltak. Állítólag a sziámi nagyon társas és párban kell őket tartani. Eddig is gonosz voltam, hogy szegény egyedül volt.

Oké, vettünk mellé egy lányt, hasonló korú, kicsit kisebb. Nyugis természetű, félénk cica.


A macskám gyűlöli. Köpköd rá, neki akar menni, ki nem állhatja. Vettünk szoba kennelt, 2 hétig próbálkoztunk majd kerestünk másik gazdit szegény kiscicának.

Egyszerűen nem akarta az enyém. Itthon is maradtam 2 napot, hogy szoktassam őket, de nem enyhült. A kicsi is jobbat érdemelt, nem tudott így szabadon játszani, járkálni.. Mindig verte volna a másik..


Amikor jöttek érte és elvitték, rettentő boldog volt az enyém. Hangosan dorombolt, hempergett, "csókolgatott". Felszabadult.


Létezik, hogy ő csak egykének való?

Esetleg próbáljuk meg a társítást megint, ha már nagyobb és ivartalanított?


2019. dec. 11. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, bizony. Az enyém is ilyen volt.
2019. dec. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Az a baj, hogy csak két napig próbálkoztál, és két hét után lepasszoltad a másik macskát.

A macskák territoriális állatok, ennyi idő alatt nem szokják meg egymást. Ez nem úgy megy, hogy összeengeded őket, és szeressétek egymást...


Ez olyan, mintha én holnap beköltöznék a lakásodba, hogy mostantól itt lakom, és a kedvenc kanapédon fogok héderelni egész nap, felzabálom a kajádat és összeszrom a vécédet, ugye örülsz?

Örülnél? Ugye nem? Gyanítom, másnapra kidobnál és zárat cserélnél.

Na, a macskád ugyanezt csinálta.

Ha te lakótársat akarsz, akkor kijelölöd a határaidat, melyik cuccok a tieid, mit használhat, mit nem, a szobádba (területedre) nincs bejárás. Ha összehaverkodtok az új lakótárssal, akkor lehet, hogy az új trónok harcàt együtt nézitek majd a kanapén héderelve - de akkor addigra megismered, szívesen engeded, hogy elorozza a kedvenc kanapédat.


Na, a macska ugyanez. :) Ha macskákat szoktatsz össze, akkor nem lehet őket rögtön összeengedni, ki kell jelölni a határaikat, mindnek kell legyen saját cucca... idővel lehet "vegyíteni" a két macska területét a cuccok cserélgetésével, hogy a macskaszag mindenhol ott legyen. Egymás melletti (nem közös!) játékkal rá lehet erősíteni, hogy jó, ha ott a másik, etetés ugyanez.


Vannak olyan békés macskák, ahol működik, hogy összeengedem és meccseljék le, de ez a lehető legritkábban van így.

2019. dec. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Ivartalanítás után megváltozik a másik macskákhoz való hozzáállása, így addig nem is kellene ilyennel próbálkozni. De a macska prímán elvan egyedül is.

Nekünk mindig több cicánk volt, hozta őket az élet (mind ivartalanítva lett). Verekedés, ellenségeskedés nem volt, viszont voltak szimpátiák. Volt egy kis fekete házi cicánk, azt mindegyik nagyon szerette, vele összebújva aludtak, mosdatták, dörgölték hozzá a fejüket.

Az 5-ös csapatban volt 2 perzsa, egy fekete meg egy fehér, nos ők soha nem keresték egymás társaságát, de a többiekkel remekül elvoltak.

Teljesen felesleges perzsa mellé perzsa, legfeljebb csak azért, hogyha nem fogadja el a tiétek, akkor könnyebb neki gazdát találni.

2019. dec. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok

Tudom neked sziámi van (és én perzsáról írtam) de a lényeg ugyanaz.

2019. dec. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Két nem kölyök macskát (a tied már nem számít annak) hetekbe telik összeszoktatni, és akkor sem úgy megy, hogy odab4szod az újat a szoba közepére és jónapot! Eleve 1-2 hétig teljesen elzárva kellett volna tartani, hogy a másik ne is lássa! Aztán szépen fokozatosan lehet az új cica szagával ismertetni, és csak apránként összeengedni őket, lehetőleg azt is kajával vagy játékkal egybekötve.
2019. dec. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A legtöbb lakásban tartott macskának csak stressz egy másik macska, mert a természetes életterükhöz képest túl kicsi helyen kell osztozniuk. Ez a "legyen társa" a macskára nézve pont nem igaz. Szóval igen, abszolút létezik, hogy ő jobban érzi magát egyedül.

Mondom ezt úgy, hogy nekünk is két macskánk van lakásban. Az egyiket pont olyan helyzetből vállaltuk át, mint amiben ti is voltatok, csak nálunk bejött, ők jól megvannak együtt. (Sokszor együtt alszanak, nagyon ritkán van nyafi - több havonta egyszer, akkor sem komoly.)

2019. dec. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Volt nálam párszor ideiglenes cica. Fokozatosan lettek összeeresztve a sajátommal, Feliway párologtató végig bedugva. Az ideiglenes cicák örökbefogadása minden egyes alkalommal örömünnep volt a saját macskának, napokig dorombolt, nyávogott, ugrándozott a farkát remegtetve. Pedig az egyikkel még játszott is.
2019. dec. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!