Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Napi 6 etetés-alomtakarítás-fe...

Napi 6 etetés-alomtakarítás-felmosás és mindig a macska szól?

Figyelt kérdés

Anyukám befogadott két kis kóbor cicát. Nyugdíjas, de annyit foglalkozik velük, hogy alig alszik.

Konkrétan a macskák ébresztik hajnali 4-kor és onnantól 4 óránként hisztiznek, hogy kaja kell. Persze ez anyukámnak együtt jár az alomtakarítással és az egész lakás fertőtlenítős felmosásával.

A köztes időkben meg játszani hívják. Aludni meg ideje sincs, mert ha épp alszanak, akkor ő főzicskél, sütöget, vagy pakol utánuk, mert szétbarmolták az egész lakást.

Én megértem, hogy egyedül van és örül most nekik, de szerintem túlzás ez már.

Ti mit gondoltok?

Etet-takarít vki napi 6x ??


2019. okt. 29. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen idősek. Kiskorukban még sokszor kell őket etetni, így egyszerűbb ha a száraztápot előlhagyja és 2-3 alkalommal rak mellé nedveset. (Felnőtt korban elég napi 2x adni)


Zárt ajtó mögött aludjon, mert bizony egyetlen macska is nagy parádét csap éjszaka.


Napi 2x 5 perc alatt végig megy rajtuk egy zoro lófésűvel és felporszívózik és nem úszik szőrben minden.


Szerintem csak lelkes és gyakorlatlan még. Segíts neki egy kis rendszert vinni a macskatartásba. A Pesten hallottam macskákkal FB csoport pl nagyon jó, sok hasznos infót magára szedhet.

2019. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Viszont a fertőtlenítős felmosást nem értem. A macskák általában ösztönösen szobatiszták. Az enyémet pl egy tyúkólból mentették és soha életében nem volt balesete.

Ha kandúrok, jelölnek, ivartalanítsa őket és probléma megoldva. + Azért egy általános állatorvosi vizsgálat nem árt.

2019. okt. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2 hónapja vannak ott, 4 hósak.

Nekem is van cicám, elmondtam neki én hogy szoktam rendezni őket és hogyan lehet még csinálni, de ő egésznap velük akar lenni, folyton rendezgetni őket, a fertőtlenítő a macskák védelmét szolgálja, nehogy vmit bevigyen a lakásba nekik.

Szóval a lényeg, hogy örömét leli abban, hogy folyton folyvást körülöttük forog, ugrik a nyekknésükre egyből éjjel is, mint írtam. Ami nem gond, persze, örülök, hogy örül, de nem egészséges, hogy alig alszik meg ennyit téblábol.

A macskák persze élvezik.

2019. okt. 29. 16:40
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Anyukád is élvezi, azért csinálja egyrészt.

Másrészt meg nem kicsit lehet magányos szegény néni, ha már a macskáit is így körül rajongója. Talán neked kéne többet menni hozzá, közös programokat csinálni vele.

Én is ugyan ezt műveltem a kutyaimmal mikor tök egyedül voltam.

2019. okt. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy pótcselekvés. A gyerekek kirepültek, gondolom nincs még unoka, vagy ritkán látja. Kell, hogy valakiről gondoskodni tudjon, neki ez jó érzés. Igen, lehetne máshogy is, de neki ez így jó. Nyugdíjas, unatkozik, a magány is rájátszik, nem is kicsit. Amíg ő örömét leli benne, addig hagyd is rá, de menj hozzá többször, ha teheted.
2019. okt. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túlzás és egyet kell értenem az előző válaszolóval miszerint ez egyfajta pótcselekvés.

Nálam 2 mentett kandúr cica van( 3 hónapos és 5 honaposak) és nagy állatbarátnak és lelkiismeretes gazdinak tartom magam de nem etetem őket napi 6x.. Száraz táp előttük van nem eszi túl magukat ha éhesek csemegéznek ezen felül napi 1-2x kapnak husit vagy valamilyen nedves kaját. Az etetésnek van egy rendszere nem csak találomra adok nekik kaját. Illetve a kuncsorgást sem tolerálom. Ha igazán éhesek ott a száraz kaja egyéb esetben pedig reggel és este van etetés.

Alomtakarítás heti 1x alomtálcát kimosva és fertőtlenítve. A kakit pisit viszont igen napi 1x kiszedem de az egész kb egy 2 perces procedúra.

A nap nagy részében alszanak (itthonról dolgozom tehát látom,hogy mit csinálnak) ha játszani van kedvük általában egymással játszanak meg mindig találnak maguknak valamit pl kupakokat amit imádnak hiába vannak kis labdáik is.

Azért hisztiznek mert hozzá vannak szokva ahhoz, hogy el vannak kényeztetve. Nálam a hálószoba alvó terület: tehát ha aludni jönnek semmi akadálya viszont bármilyen szaladgálás az éjszaka közepén ki van zárva. Ilyen az elején volt kb 2-3x voltak kicsukva azóta tudják.

Reggelente hajnalba az enyéim is felélénkülnek általában kimennek kajálni a konyhába, de ott is maradnak. Néha hallom hogy csörögnek valamivel aztán jönnek szépen vissza aludni.

2019. okt. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Tudom, gondoltam, hogy ilyesmi lehet a dologban, bár amúgy is állatbarát. Csak aggódom, nehogy sok legyen neki.

Havonta 1x megyek, ő is havi 1x, ő olyankor több napot maradt. Sajnos a munkám miatt nem tudok sokat eljárkálni. Bár amióta a cicák megvannak egyszer sem jött.

2019. okt. 30. 03:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, más dolga sincs! A napi többszöri felmosás helyett oltassa be őket, és nem lesz gond!
2019. okt. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Nekem 4 éves a macskám, ő is ilyen. Este is etetni kell, ha szól.

Ő kinti-benti. Mindig be kell engedni 10-kor, kajál, kimegy, majd hajnali 2kor ismét, 4-kor ugyanez. (kopogtat az ablakonmkapar at ajtón)

Télen kevesebbet járkál ki, de kajálni ugyanúgy felkel este is.

Ha nem szolgáljuk ki akkor "ordít".

Vannak ilyen macskák.

Ha élvezi anyukád akkor hagyjad. Lehet ez olyan neki, mintha megint kisgyereke lenne és kiélheti a gondoskodását

2019. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
-
2019. nov. 2. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!