Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Testvér cicák között tényleg...

Testvér cicák között tényleg csak a genetika miatt lehet 3 kiló különbség?

Figyelt kérdés

2 bnőmmel örökbe fogadtunk 3 testvér kiscicát. Mindenben ugyanúgy jártunk el(együtt jártunk állatdokihoz, ugyanazt kapták, stb). Kivéve az etetésben. Vmiért mindkét bnőm meg van róla győződve, hogy a bolti eledelek(felix és prevital alutasakosak) jók a cicáknak. Az ő cicáik ezen, illetve tejen(1,5%-os bolti dobozos) nőttek fel, az enyém meg purizon száraztápon(meg főtt hús, tojás, natúr halkonzerv időnként). Pedig mondtam nekik, hogy ezek nem jók, de ők nem hittek nekem, meg mondták, hogy akkor nem árulnák, ha rossz lenne. Na mind1, a lényeg, most 1 évesek a cicák, mind 3 lány, az egyik bnőmé 2 kiló, a másik 2 és fél, az enyém meg 5 kiló! Mondtam nekik, hogy a kaja miatt, erre ők egyből rávágták, hogy nem! ez genetika.

Kinek van igaza? Ekkora különbség csupán a genetika miatt, mikor 3 hónaposan mind3 cica ugyanakkora volt? (750gramm volt egyformán mind!)


2019. szept. 29. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem
2019. szept. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

A genetikájuk ugyanolyan mivel testvérek...

Persze lehetnek egyéni adotságok pl: szem szín, szőr szín/mintázat.

A súlyt és a növekedést egyértelműen a táplálék mínősége befolyásolja.

2019. szept. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Egyáltalán nem biztos, hogy azonos a genetikájuk, hiszen nem is biztos, hogy azonos az apjuk. Egy alomban lehet akár minden kicsinek más az apja!

Egy éves korban egy 5 kg-os cica hatalmas, hacsak nem maine coon (és még növésben van).

2019. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A 2 kiló qrva kevés egy egy éves macskának, az 5 viszont nagyon soknak tűnik! Nem dagi egy kicsit a tied?
2019. szept. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4. Az én 2 éves nőstény macskám 2,5 kg és nem sovány csak egyszerűen kicsi.

Az 5 kg viszont tényleg soknak tűnik. Nem kővér?

2019. szept. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem, csak nagy, illetve erős a csontozata, izomzata. Az övék olyan kis vékonykák meg picik. De már 2 hónapja nem nőtt egyik macska sem.

Szóval genetikailag abban megegyeznek, hogy amikor elhoztuk ugyanannyi súlyuk volt, illetve ugyanannyi idős korig is nőttek.

Amúgy egészségesek, olyan szempontból, hogy ugyanazokat az oltásokat kapták, meg mindent.

2019. szept. 30. 13:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!