Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rosszul táplált anyamacska...

Rosszul táplált anyamacska teje vagy tápszer?

Figyelt kérdés

Tegnap szült ide egy csont sovány legyengült macska, 4 picit, kéne neki segítség, mármint vegyek tápszert és napi párszor etessem én is a piciket, vagy elég, ha az anyát etetem rendesen, akkor lesz elég és "elég jó" teje?


Másik kérdésem, hogy meddig kell kizárólagosan az anyatej/tápszer? Mikor kezdjem őket átszoktatni?


Köszi a segítséget előre is.


2019. szept. 27. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az anyát etesd rendesen. Szép dolog, hogy magadhoz veszed őket, viszont amint lehetőség van rá először az anya cicát ivartalaníttasd, aztán a kölyköket + oltások, féreghajtás stb...
2019. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ki kellene hívni állatorvost, hogy nézze meg, hogy egészséges -e az anya. (A picikkel nem célszerű szállítani)

Elég az anyjukat etetni, gondolom befogadott, ezért nem is biztos, hogy elfogadja tőled, hogy hozzányúlj a kicsikhez.

4 hetes kortól lehet átszoktatni, de csak fokozatosan.

2019. szept. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegény drágák! Köszönöm neked, hogy gondoskodsz róluk! :) Szerintem is elég, ha az anyacicát eteted, lehet kapni olyan tápokat, amik direkt pici kölyköknek és vemhes vagy szoptatós anyacicának vannak! Szerintem ez a legjobb opció, ezt ki lehet egészíteni főtt hússal, vagy magas tápértékű konzervekkel! Akkor kell besegítened cumival, ha látod, hogy nincs elég teje az anyának, vagy gyenge valamelyik picuri! Doki egyébként szerintem sem árt!
2019. szept. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, azt kihagytam, hogy a piciknek való tápszerrel az anyamacska étrendje is kiegészíthető, ha megissza!
2019. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Rendben. Akkor bevásárolok az anyának ilyen tápot, meg veszek húst és ha találok, akkor tápszert.

Igazából oda enged, behoztam a házba, mert amúgy a pince szellőzőn van egy lyuk, ott ment be, egy ládába szült, tegnap reggel találtam rájuk. Aztán ott fagyoskodott, de el nem mozdult egy másodpercre sem, így ládástul felhoztam őket a melegbe.

2019. szept. 27. 11:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez igazán szívmelengető, az utóbbi időben sokszor kiborultam az emberek közönyössége és hozzáállása miatt, de ezek szerint van még remény! :) Szuper vagy! :)
2019. szept. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a segítséget.

Hoztam csirkecombot. Royal Canin anyamacska tápot. Azt mondta a nő, hogy ez majd jó lesz a kicsiknek is, amíg gazdihoz kerülnek, ez ilyen elválasztó táp is egyben.

Ennyi elég? És házi kaját adhatok neki, vmi ebédfélét?

És mennyit adjak neki enni egy nap, hanem tudom a súlyát + sovány is, tehát emelt mennyiség kéne?

2019. szept. 27. 13:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Legjobb most, ha mindig van előtte étel, és víz is. Nem kell mérned, hagy egyen.

Amiért itt nyakazás jár, nyugodtan megkínálhatod a főtt ételből, ha nem túl fűszeres, sós. Nyers húst is ehet, sertést csak alapos hőkezelés után.

Ami még fontos lenne, egy féreghajtó kezelés.

2019. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Oh, akkor hívok dokit jövő héten. Legalább meg is nézi őket, hogy minden ok-e. Köszi.

Most pl van egy kis maradék tejfölös(nem túl fűszeres) pörkölt nokedlivel. Hétvégére fasírt lesz krumplipürével. Én tényleg alig fűszerezek, mert epés vagyok, meg hagymát szinte semmit nem használok, mert érzékeny a gyomrom. A párom is már megszokta ezeket a lájtos ételeket. Szóval akkor ilyesmiből adhatok egy keveset neki?

2019. szept. 27. 14:59
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ezek pont azok a kaják, amik nagy sikert szoktak aratni. :-D
2019. szept. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!