Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy kinti, egy éves...

Van egy kinti, egy éves nőstény cicám. Pár napja ivartalanítattam. Többi lent?

Figyelt kérdés
Szóval kaptt a fejére tõlcsért. Eleinte elviselte, de most eltelt 2 nap és nem bírom vissza tenni rá, teljesen megvadul ha megpróbálom. Le veszem amikor enni kap, utána hagyom kicsit mosakodni de figyelem, hogy a varratot ne bántsa. Nem tépkedi csak nyalogatja. Mindenképpen vissza kell tenni rá a tölcsért? Az is baj, ha nyalogatja ott azt a részt? Ha nincs rajta, jóbkedve van, játszik is. De amikor nagy nehezen vissza teszem rá, csak szomorúan fekszik. Nincs erre valami megoldás? Még hat napig kellene viselni de rossz ezt nézni.
2019. aug. 24. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Minek vetted le egyáltalán? Tudnak benne enni az állatok, szóval ez nem indok.
2019. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, hozzáteszem hogy az enyém (szintén nőstény) nem is kapott tölcsért, de ő benti. Lehet érdemes lenne arra a pár napra bent tartanod ameddig nem lesz varratszedés, így közbe tudsz lépni ha bántja a sebet (bár az enyém hozzá sem nyúlt)
2019. aug. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A macska nyelve nagyon durva, recés. Nos, ezzel a nyelvvel nyalogat egy friss sebet.

Inkább feküdjön szomorúan, mint pár nap után egy szétnyílt sebbel kelljen orvoshoz rohanni. Eleve jobb is, ha nem ugrabugrál egy friss vágással a hasán.

2019. aug. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ivartalanították a nőstény cicám, egyáltalán nem kapott gallért, sem cicaruhát. Semmi baja nem lett a sebének, szépen begyógyult, pedig ő is nyalogatta. Nekem az állatorvos azt mondta, hogy a macskákra nem jellemző, hogy tépkednék a varratokat, mint a kutyák. A kutyánkon volt tölcsér.
2019. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Természetesen bent tartom ameddig nem szedik ki a varratait. A tölcsér kicsit nagyobb mint kellene, egy számmal,csak ez volt a dokinak, de azt mondta ennek csak az a hátránya, hogy amikor etetem le kell venni.Ezért veszem le róla. Tényleg nem tépkedi, csak nyalja, de még mindig nem tudom nehezebben gyógyul e ha nyalogatja....
2019. aug. 24. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!