Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szeged környékén melyik a jó...

Szeged környékén melyik a jó lovarda, ha csak ajándékból egy hétköznap szeretném elvinni a párom?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem vagyok jártas a lovaglásban, lovardákat nem ismerem.

Szegeden és környékén keresek, ami Szeged központtól kocsival max kb. 20 perc alatt elérhető.


Páromat szeretném megletni ezzel, h elviszem lovagolni.


1-1,5 órára mennénk


Kérdések:


Első alkalommal csak futószáron lehet?

Vagy esetleg van olyan, h 30-60 perc futószáron, aztán rövid tereplovaglás?

Bocsi, tényleg nemtudom, h megy. Csak elképzelve az volna a jó, h megyünk futószáron, aztán kicsit terepen is, csak fogalmam sincs ilyet lehet-e első alkalommal.


Melyik lovardát ajánljátok erre a célra?

Esetleg, ha tudjátok az árakat, azt is megköszönném.


Nagyon szeretném ezzel meglepni, minden információ jól jön, mármint, h hogyan megy ez, h elsőre csak futószáron lehet vagy lehet úgy is, h kicsit futószáron aztán terepen. Ha futószáron akkor végig ott van-e az oktató és segít, ha lehet terpen is elsőre akkor jön velünk az oktató. Szóval így minden érdekelne.


Köszi :)



2018. aug. 29. 22:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Senki?
2018. aug. 30. 10:43
 2/5 anonim ***** válasza:

A szavaidból azt vettem ki hogy nem tudtok lovagolni. Azt hogy lehet e futoszaron és utána terepen is menni azt csak az adott helyen tudod megbeszélni, mi nem tudhatjuk. De kicsit soknak tartok egy órát csak lépésben körözve. Amikor elkezd megtanulni az ember lovagolni először voltizsheveserben kell kulonbozo gyakorlatokat megcsinalnia először lépésben majd ugetesben stb szóval ez egy hosszú folyamat. De ha megkéred lehet elvállalják hogy kivisznek úgy terepre titeket hogy vezetik a lovat.

Szegeden nem vagyok jártas de ha beírod a keresőbe elég sok lovardát kiad.

2018. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Valaki más esetleg?

2018. aug. 30. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szegeden sajna én se vagyok ismerős.

Viszont hozzám is szoktak jönni "ajándék" lovasok, hogy csak egyszer kipróbálni. Ilyenkor úgy építem fel az órát, hogy 30 perc futószáron torna egy kis ügetéssel (kengyel nélkül vagy voltige hevederben) kb 20-25perc szabadon, avagy bevezetés a ló irányításába , természetesen ilyenkor is a lovas mellett vagyok. A maradék 5-10 percben lehet lovat vezetni földről, illetve lehetőség van kipróbálni a futószárazást.

Ez így izgalmas is és tartalmas is.

Természetesen aki rendszeresen jár az 30 perceket megy futószáron, mert az elején az is elég.

Megbízható hely terepre nem visz tök kezdő lovast, ott a feltétel a 3 alapjármód.

2018. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
A labatok 30 percet sem fog birni :D a googleben keress lovardakat. A lovaglas NAGYON nehez es osszetett SPORT, megtanulni biztos nem fogtok.. normalis hely nemhiszem h kienged terepre 🤔 DE ha megtanultok annyit hogy nagyjabol kouljetek az ugetest akkor, sztem nyugodtan mehetnetek terepre, ugy hogy egy vefasult iskolaloval egy tapasztalt lovas seggeben vonatoztok 😃 igy nem szokott baj tortenni, a lovak meg valszeg mennek egymas utan.. de nemtudom melyik lovardakban csinalnak ilyet. Remelem segitettem 😂
2018. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!