Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lesz valami lovas...

Szerintetek lesz valami lovas jövőm? Saját LÓ? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Igazából azt se tudom honnan kezdjem

...Egy 14 éves lány vagyok. Már kiskorom óta érdekelnek a lovak. Nagyszüleimnek mindig is voltak igavonó lovaik.

Tavaly júniusban tatával vettünk egy 16 éves kancát egy kanca csikóval (közösen vásároltunk őket). Egész nyáron ott forogtam körülöttük.

Szeptemberbe megnyílt egy lovarda 10 km-re tőlünk.

Addig 150 km-s körzetben sehol nem volt lovaglási lehetőség. Azonnal beiratkoztam és kezdtem az órákat. Elég szigorú de otthonos lovardáról van szó. Az elején egy 6 éves FRÍZ kancán lovagoltam futószáron voltizs hevederrel

(ezt 3 hónapig), majd nyeregbe kerültem.

Ma már egy díjnyertes 16 éves nyugdíjas ugrólovon lovagolok minden 2. órán.

(azért csak minden 2. mert nem csak magamba járok és osztozunk).

Szépen ügetek.

Most jönnek a kérdések:

Szerintetek túl későn kezdtem el lovagolni?

(13 evésen)

Mert az akivel megyek 4 évvel fiatalabb és mégis csak egy arasszal van lemaradva tőlem.

Milyen szakmát válasszak ha szeretnék időt a lovagláshoz, de azért éljek meg belőle?

(Állatorvosira gondoltam de nem tudom hogy megéri-e)

Folyamatosan segédkezek a lovardába a lovaknál (pucolom őket, nyergelem, trágyázóm)

Évek óta szeretnék egy saját lovat (a csikó igavonó fajta,nem olyanra gondoltam)...mielőtt írná valaki igen tisztába vagyok az árakkal még hogy havi 100.000-be is jöhet ki állatorvos, edző...stb., szóval nem erre vagyok kiváncsi.

A szüleim tudják hogy értek a lovakhoz, De azzal jönnek hogy nem tudnám beosztani a sulit és a lótartást

(bértartásban). Már 12 évesen is 40 nyulat tartottam.

Hogyan tudnám őket meggyőzni,hogy felelőséggel lennék egy lóhoz? (Persze szakértők,edzők közelségében)

Ha ez mind sikerül, megérné díjugratásban saját lóval versenyezni?

A versenyek tudnak jövedelmet hozni?

(Persze ezt úgy kell nézni hogy már még lenne a REV. rutinos lennék...stb.

Köszönöm előre is.

CSAK ÉRTELMES VÁLASZOKAT

(Próbáljatok a helyembe nézni a dolgokat)



2018. febr. 10. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jó sokat kérdeztél...


"Szerintetek túl későn kezdtem el lovagolni? "


Az nem lényeges mikor kezdtél el lovagolni habár én 4 évesen ültem először lóra nem vagyok különösen ügyes. A lényeg, hogy sokat gyakorolj!



"Hogyan tudnám őket meggyőzni,hogy felelőséggel lennék egy lóhoz? "


A szüleid jogosan félnek, hogy nem esz elég időd! Szerintem akkor legyen lovad mikor már elvégezted az iskolát! Egy ló tartása nagyon sok időt vesz igénybe!


"Ha ez mind sikerül, megérné díjugratásban saját lóval versenyezni?"


Megérné, ha te versenyezni szeretnél. Csak akkor ügyesen, jó körülmények között kell tartanod a lovat.


"A versenyek tudnak jövedelmet hozni?"


Ahogy alakul.



Remélem tudtam segíteni! :)

2018. febr. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy lemaradva semmiről, abszolút nem kezdted későn a lovaglást. Érdemes nem a többieket lesni, hanem saját magadnál jobbat nyújtani. Nem mindenki halad ugyanúgy a lovaglással. Van, aki a 2. órán már stabilan ül, és van, akinek 3 év múlva is összerándul a gyomra, ha tüsszent a ló. Ez teljesen alkati dolog. Annyiban igazat adok a szüleidnek, hogy most fogod kezdeni a komolyabb tanulást, nem tudhatod, hogy mi lesz a gimnáziumban, egyetemen. Nem feltétlenül kell állatorvosiban gondolkodni, lehet más állás mellett is lovazni. Majd meglátod, hogy mi fog megragadni, mint szakma. A versenyek csak magas kategóriában fizetnek pénzdíjat, és csak a nyerteseknek. Ehhez viszont rengeteget kell beleölni. Ló, edzés, utazás, versenyek..

Azt mondanám egyenlőre, hogy tanulj, lovagolj, legyél annyit köztük, amennyit csak rá tudsz szánni. Érdemes idegen nyelvet is tanulni, az is megoldás, ha kint vagy valami lovas szakmában. A saját lóval szerintem még ráérsz, mert olyan ponton van az életed, amikor sok lesz a változás benne. Nem tudhatja senki előre, hogy mikor mennyire lesz időd. Addig pedig szeretgesd a lovat, amin lovagolsz, és tegyél meg mindent, hogy neki is jó érzés legyen, ha együtt vagytok. Végeredményben a saját lóval sem tennél másként, nem? :)

2018. febr. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy elkésett, de a lovagláshoz 1 dolog kell és az a pénz. Heti 3-4 edzés jó edzővel plusz egy kis tehetség és nagyot lehet fejlődni. A versenyzésből nem lehet megélni, mert azaz első milliócska amit beletolsz csak nagyon ritkán térül meg. Azt tudod elérni, hogy ha jól megy csinálsz egy edzőit, meg elkezdeni csikókat belovagolni. Ha jól csinálod lesz munkád, de ne erre alapozd az életed. Akkor inkább tanulj nyelvet és irány külföld, mert ott a lovas munkákat jobban megbecsülik. I
2018. febr. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondja itt valaki előttem a kis tehetséget - ennél viszont fontosabb a szorgalom és az alázat.

Versenyzésből csak azok élnek meg akik eleget tudnak beletenni, a versenyzés a kőgazdagok világa.

Annyi amatőr ugrólovas van, mint égen a csillag, s a legtöbben inkább csak költik a pénzt a versenyzésre, hogy aztán egy szalagnak vagy kupának örülhessenek.

A profizmus és az eredményes versenyzés súlyos milliókat kíván.

Viszont kitanulhatsz belovaglónak, s ha valóban ügyes vagy, s elmégy dolgozni belovaglóként egy sportistállóhoz, ahol netán edzői felügyelet mellett dolgoznak a lovak és lovasok, lehet esélyed a versenyzésre. Vannak ménesek, tenyésztők, ahol szintén adódik ilyesmire lehetőség. De addig, ahogy olvasom, még van mit tanulni. Az amatőr és gyerekversenyek világába lovasiskolában is bele lehet kóstolni, s rutinos lóval akár eredményeket is lehet elérni, ez arra jó, hogy megismerd a versenyzés légkörét.


Az állatorvosé nehéz, de szép hivatás, több állatorvost is ismerek aki lovagol, van aki versenyzik is. Sok tanulás, hosszú idő, de szerintem megéri.


Én magam nemzetközi szinten versenyeztem, de nem jöttem elég jó családból, ezért is hagytam abba. Nem tudtam lépést tartani a többiekkel, van egy szint, ahová már nem elég a szorgalom és az alázat. Nem lebeszélni akarlak, de nagyon át kell gondolni - én akkorát csalódtam, hogy évekig még lóközelbe sem akartam menni, pedig már felnőtt voltam, huszon-egynéhány éves...

2018. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!