Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ínhüvely gyulladásra blisztere...

Ínhüvely gyulladásra bliszterezés?

Figyelt kérdés
7 hónappal ezelőtt 3 éves lovam a karámban megsérült. Sajnos nem tudom mi történt, arra érkeztem ki, hogy remeg a fájdalomtól és 3 lábon jár. Csánkja forró és duzzadt. Másnap röntgeneztük, negatív. 2 hét múlva ultrahang: gyulladásos sejteket látott a doktor az ínfelületen, szakadás nincs, részleges szakadás sincs, csak apró “lyukak“ az ultrahangon, tehát a sérült szövetek. Hialuron és szteroid injekció csánkba és 2 hónap pihenés következett kis méretű karámban. Sántaság elmúlt, kezdődött a terhelés. 3 hónap múlva a burzája feltelt. Sántaság nem volt. Ismét hialuron injekció. Burzitisz elmúlt. Kontroll röntgent kértem, mert féltem, talán mégis van valami szilánk bent a csánkjában: negatív. 2 hónap múlva megint feltelt, elkezdte a ló a könnyű ugrómunkát. 2 hónap elteltével ismét burzitsz alakult ki. Szépséghiba, nem sánta, nem törődtem vele. Viszont elkezdett kitelni a csánk belső felületén az ínszakasz is az ezt követő 2 hétben. Ismét ultrahang: felső közös ujjhajlító ín ínhüvelye gyulladt. Már 3. alkalommal szúrta a doktor a csánkját hialuronnal és szteroiddal. A kérdésem: 4 éves a ló. Szabad-e gyulladásban lévő lábbal lovagolni egy lovat, ha az nem sánta? Van-e valami megoldás az ínhüvely gyulladásra? (Gondolom terhelés hatására jön ki neki 2 havonta). Bliszterezés? - ettől féltem, mert nagy fájdalommal járhat és ha jól tudom van hátránya is (de nem tudom mi?) Jódkáli? DMSO oldat? Ha a drasztikus megoldást választom és begyullasztjuk neki igazán, utána elmúlhat-e neki 100%-ban a gyulladásos ínhüvely vagy csak ártok vele a lovamnak? Más megoldások? Bármi érdekel! Milyen vizsgálatokat érdemes még csinálni? Vérvétel? Serum Amyloid? Az kimutatja a gyulladást a szervezetéből, amikor már elmúlik a gyógyszerek hatása. Ha az nulla, akkor lovagolhatom, akkor is, ha gyulladt az ínhüvely? Minden ötletnek és segítségnek örülnék, mert fiatal, ígéretes csikó, jó volna, ha nem pecsételődne meg a sorsa.

2017. júl. 25. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Amit a vizsgálatokon túl meg lehet próbálni, hogy egyrészt idén nem lát rudat, csak síkmunkát (ez később akár hasznos is lehet). Amennyire lehet, ne legyen agyonterhelve, és munka után jegelés, hideg víz, agyagpakolás... Munkában esetleg fásli, hogy segítse az inak tartását. Meg mintha a Marton Zsófinak lenne valami keveréke ínproblémára. Az használhat a szinten tartásban. Nálunk egy 17 éves ló megy PSG-ben (jó, nem ugrik, ez tény, viszont itt a bírók már sasolnak nagyon), aki 2 és fél évesen elunta a karámot, és négy lábbal sikerült betonra érkeznie...
2017. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

És ha akkor, amikor látszólag már rendben van, még hagyod pihenni két-három hétig, aztán nagyon lassan, fokozatosan veszed munkába, napi max fél órás munkáig emelve, hónapok múlva emelve ezt? És akár idén csak sík munka?

Hátha így hagysz neki időt teljesen regenerálódni, és fokozatosan hozzáerősödne a munkához. Munka útén hűteni a lábát persze, és kaphat gyógynövény keveréket is, Marton Zsófi biztosan tud valamit ajánlani.

De én biztosan nem hagynám, hogy az egész begyulladjon, nem lesz jobb. Nálunk ínhüvely gyulladás volt, sokáig szenvedtünk vele, és néha visszatért (ráadásul teljesen esetleges, terheléstől független módon), úgyhogy átérzem a helyzeted. Kitartást! Ne add fel, remélem, megoldódik a helyzetetek.

2017. júl. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!