Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta lovam legyen?

Milyen fajta lovam legyen?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok, lassan 13. Ha minden igaz venni fogunk egy lovat. A box és a legelő is megvan (mivel apukámnak is van egy lova). Azért vennénk nekem egy lovat, mivel apukám lova egyedül van, és már "kiérdemeltem" egy saját lovat. Gyűjtöttem pénzt (én is belepótolok a vásárlásba), és már 2 éve lovagolok.

A kérdés: Milyen fajta lovat kell venni, egy 12-13 éves lánynak?

Lehetőleg nyugodt fajtát keresünk. Lehessen vele mind a 4 jármódban lovagolni, lehessen vele kocsizni.


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. júl. 16. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
12-13 évesen is voltam lovastáborban.ott egy nagyon nyugodt Furioso-noth star lovon lovagoltunk.nagyon engedelmes,ügyes ló.én ezt ajánlom:) az utazást is jól bírta,rendeszeresen jártak vele versenyekre is.
2017. júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
bocsánat,elírtam. Furioso-north star lenne a ló fajta :D
2017. júl. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Arab félvér
2017. júl. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Azért még jöhet! ;)
2017. júl. 16. 16:14
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Az én lányom is pont 12 volt, mikor 2 lovat vettünk neki..Mi is nyugodt fajtát kerestünk, megbízhatót gyerekhez, amelyiket ha nincs idő mozgatni, akkor sincs gond, mert ha nagy helyen van, magától is futkározik amennyit kell.Sok mindent elolvastunk, lovat tartókkal beszéltünk,és lószakemberekkel, stb.

Végül a Haflingi mellett döntöttünk.Nem bántuk meg, ha újra választás előtt állnánk, szintén ezt a fajtát vennénk.Amellett hogy gyönyörűek, a hatalmas fehér farokkal és sörénnyel, de kivételesen okosak is, szívósak,szeretettel nevelve rögtön érti, mit kérünk tőle. Mieink 15 évesek, de teljesen fiatalosak, játékosak. Legjobb kiscsikót venni, hogy hozzád idomuljon, sokat foglalkozni vele, szeretgetni, soha nem ráütni mert rettentő érzékeny.Kocsizni jó velük, lovagolni néha szoktunk,lovaglás szempontjából kérdezz meg hozzáértőket.

2017. júl. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne fajta alapján dönts, ez lófüggő. Menjetek el több lovat megnézni és kérd ki apukád, edződ véleményét. Fontos, hogy ne hamarkodd el, érezd melyik ló lesz az igazi. :)
2017. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
legyen szerintem minimum 8-9 éves, nem kell csikó semmiképpen se, így is lehet vele 10-15 éved (ami elég sok, gondolj bele, mire ő nyugdíjba megy, te már 23-28 éves is lehetsz)
2017. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én először semmiképpen sem ajánlanék első lónak csikót.A csikót megfelelően be kell lovagolni,feltéve ha még nincs maximálisan belovagolva.Ha valamit elrontasz vele,vagy ráhagysz valamit,könnyen felvehet egy adott hibát,rossz tulajdonságot,és utána nagyon nehéz lehet belőle kiölnöd.De ha esetleg ragaszkodnátok egy csikóhoz,akkor mindenképpen egy hozzáértő személynek kellene rendesen belovagolnia,kiképeznie.Egyébként én is egy min 7 éves lovat ajánlok neked.Fiatal lovak nem szoktak kehesek lenni,de ha találtok egy olcsó lovat,ami esetleg azért olcsó,mert kehes,még első lónak sem ajánlom,hisz később problémák lehetnek vele.Legalábbis én azt ajánlom,hogy egy állatorvossal,vagy egy minden oldalról képzett,tapasztalt lovasoktatóval együtt menjetek lovat vásárolni,és a ló kipróbálásakor ő is legyen jelen,nézze meg,esetleg ha lovasoktatóval mentek,próbálja ki ő is.Inkább egészséges,és jól képzett rejtett hibáktól mentes lovat vegyetek.Pónit már nem ajánlok mert azt hamar kinőheted,és az ügetésük egyes póniknak olyan mint egy varrógép,de egy kislovat már merek neked ajánlani,ők is nagyon jók.
2017. júl. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Apámnak egy kancája van most, akinek 2 hónapja született csikója. Nagyon rossz csont, ám velem mint egy angyal. Apámék birkóznak vele, mikor meg akarják fogni. :D Én meg egyszer bementem és csak egyszerűen a kötőfékjére akasztottam a vezető szárat. Apámat egyszer meg is rúgta a combján. Nem lett semmi baja. A cukrot is egy fél óráig etette vele. :D (Én meg tegnap hármat adtam neki. Persze, nem egymás után!) (kanca csikó). Úgy döntöttem, h én szeretném beképezni. Szerintetek menne? Az első 1 évben mire kéne megtanítani? Láb adás... Valami más? Többet nem nagyon tudok. És szerintetek, megérdemelnék egy lovat? Vagyis készen állok rá? Köszönöm az eddigi válaszokat. :)
2017. aug. 3. 22:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, ez már biztos lecsengett, de én a helyedben nem nagyon próbáloznék a “beképzésével” (belovaglásnak hívják). Nem vagy hozzá még elég nagy és az a 2 év lovaglás édes kevés. Egy kiscsikó nem olyan egyszerű eset mint azt te hiszed. Oké hogy aranyos meg elvesz tőled dolgokat, de ha majd arra kerül a sor, hogy feszegetni fogja a határait mit szabad meg mit nem, el fog vinni mint a rongyot. Tudni fogja hogy nem vagy elég erős és határozott ezért simán a fejedre nőhet. Normálisan belovagolni sem tudod mindenképp szakértő kell.
2017. dec. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!