Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan, miből és mekkora...

Hogyan, miből és mekkora istállót építsünk egy kisebb lónak/póninak?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy lovat/pónit de még nincs helye ugyhogy a lehető legolcsóbb verzió lenne a legjobb, de azért ne legyen egy rozoga tákolmány.Nem tudom hogy mekkora lenne a megfelelő és hogy milyen legyen.Valaki tudna ebben segíteni?
2017. febr. 15. 16:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Akkor most melyik a jobb?
2017. febr. 16. 09:07
 12/18 A kérdező kommentje:
És milyen magas legyen?
2017. febr. 16. 09:08
 13/18 anonim ***** válasza:
szerintetek egy ló abból áll hogy rugdossa a falakat?akkor csináljuk 5 m magasra mert felágaskodik és beveri a fejét stb,ilyen hülye hozzáállást,meglátszik hogy tele az oldal mérnökökkel
2017. febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy rugdos a ló.

És nem mérnökök vagyunk, hanem én például személy szerint lovász, és én ezt a szakmát rendesen iskolában tanultam. Csak ha felépíti osb-ből az lehet,hogy pillanatnyilag olcsóbb, viszont hamarabb tönkre is megy és akkor építheti is újra.

Egyszerűbb lenne rögtön egy erősebb épületet építeni , jobban kijönne belőle anyagilag.

2017. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem abból áll. De elég egyszer odarúgni egy osb lapnak, és nem túl tartós amúgy se. Ráadásul van ló, amelyik pl rúg a többire, ha elmennek előtte, vagy etetés közben, stb. De mint mondtam, a na és is egy mentalitás. Le lehet szarni sok mindent, ezt is.
2017. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
ne keverjük már a szart,lesz egy 130cm marmagasságú póni,biztos hogy teljesen szelíd és kezes,mert ki venne egy vackot?,és ne mond nekem hogy a 2cm vastag OSB nem tartós mert 10 éve rohad nálunk a csirkeól és én nem tudnám berúgni
2017. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy mindenki itt veszekszik de csak pár értelmes választ kaptam ugyhogy legyetek szivesek válaszolni nem itt veszekedni.nem vagyok kiváncsi a csirke ólakra
2017. febr. 16. 19:00
 18/18 anonim ***** válasza:
Legalább két és fél méteres belmagasságot ajánlanék, a vastag deszka pedig valóban jobb, mint az osb, viszont sokkal drágább is. Mi osb-ből csináltuk, meg nem mondom milyen vastagból, arra emlékszek, hogy közepesnek számított. Több helyen is berúgta a ló, nyilván erre számítottunk, de hirtelen kellett felhúzni a beállót és na, erre futotta. Sérülés szerencsére nem történt, a rúgás helyén beszakadt, de a ló lába nem bánta. Ajánlani nyilván nem ajánlanám, de ha olcsót szeretnétek úgyis ez lesz. Alapterületből a 3*4-es nem baj, ha megvan. Ha beálló lesz, én tennék padkát a bejárathoz, mert sok szalmát kihord a ló és nem tudom milyen nálatok a talaj, nálunk földön volt és a telek szerencsétlen lejtése miatt nem tudott onnan elfolyni a nedvesség, így én utólag biztos kiraknám téglával a könnyebb tisztántartás jegyében.
2017. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!