Angol telivérek miért ilyen olcsók?
Plusz iszonyat sok van. Shagya vagy lipicai messze nincs ennyi, még összesen se biztos, mint ahány telivér egy évben fut. És ezek nagy része kihullik, nem kell már pályára, amúgy is rengeteg utánpótlás van. Ha az egekben van az ára, senki se veszi meg, rajta rojas az eladón.
Vegyük bele, hogy ezek átlovaglásra szorulnak, ráadásul idegbeteg lovak hírében állnak, és hiába nem azok, ha annak tartja őket a legtöbb lovas.
A fríz pl ritka fajta, keresett, ergo drága. Telivérből sok van, messze nincs akkora piac rá, ergo olcsó, csak vigyed.
1. Túltenyésztés van.
2. Ha egy ló olcsó az bizonyos okból olcsó.
Pl. az én lovam tisztavérű angol telivér viszont nem szánták galoppra sosem versenyeztette az előző gazdája. Pont úgy mint más lovat 3 éves korában belovagolták és tovább képezték.
7 évesen került hozzám díjugratunk egyenlőre kisebb versenyeken mert nekem még nincs sok tapasztalatom. Viszont a lovam nagyon tehetséges, képzett, kézséges egészséges. Elmondanám hogy 700ezerért vettük.
Tehát ha képzett akkor és tényleg jó ló akkor azt nem adják 200ezerért.
Amilyeneket 200ezrekért adnak azok legtöbb esetben pályáról jöttek le és lehet hogy tönkre vannak téve. Persze sok esetben kifoghatsz közöttük egészségeset is de ahoz jòl kell érteni hozzájuk.
Mindenesetre kockázatos.
És nincsenek belovagolva... galoppom megűlik őket de az korántsem belovaglás.
A korai versenyeztetés és hajtás mind idegrendszerileg mind testileg megviseli őket.
Ezért olcsók.
Az angol telivér nagyszerű fajta. És egy egészséges képzett példány ebben a fajtában se 200ezer...
Hangsúlyozom, amelyik 200ezer az vagy nincs képezve vagy egézségügyi problémája van.
Képzett egészsèges angoltelivért nem kapsz 200ezerért. 400ezertől felfelé esetleg ;)
Nagy a kínálat, kicsi a kereslet a sztereotípiák miatt, illetve azért, mert az olcsó lovat a kezdők és hobbisták keresik, akiknek a tudása általában nem elegendő a telivérhez. Nem mintha mind nehezebb lovaglású lenne egy 300 ezres elcseszett félvérnél, hanem egyrészt mert a telivér érzékeny, visszatükrözi ahogy bánsz vele akarva-akaratlanul, másrészt amiket 2-300 ezer körül árulnak, azok nincsenek még tisztességgel belovagolva. Ez mondjuk elmondható az olcsó félvérekről is. Amelyiket átlovagolják, beleteszik azt a 2-3 havi munkát, tartást, azokat általában 300 felett is árulják.
Ami előny: leinformálható (pl sérülések, betegségek), valódiak a papírjai, oltott, szűrt, napi szinten foglalkoztak vele lóhoz értők.
Sok az import, az enyém is import pl, ez az árukon viszont abszolút nem jelenik meg. Amelyik istállónak számít, hogy jó helyre kerüljenek a visszavonult lovai, azok meghirdetik őket, vagy legalábbis foglalkoznak a vevőjelöltekkel, amelyiknek nem, azok a lovak nem ilyen szerencsések.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!