Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fájdalom nélkül büntetni?

Fájdalom nélkül büntetni?

Figyelt kérdés

Adott a 7-éves magyar félvér kancám ki igen makacs természetű jószág. Nagyon kedves, igazi bari ló de ha valami nem tetszik neki akkor néha mutat némi ellenállást. ( ilyen például a terepre járás,és a futószáras munka) Nem vészes igazán kezelhető ló, szó sincs arról ,hogy a fejemre nőtt volna , soha nem éreztem azt a közelében ,hogy ártani akarna csak egyszerűen csöppet önfejű. Alapjáraton ezzel semmi baj ( "mert hát ilyenek a lovak a kancák meg főleg" :D) de azért nem hagyom hogy ő irányítson ha kell addig csinálunk egy feladatot amíg nem megy neki szépen (és ezzel sikereink is vannak most már) de De szeretnék többet megtudni arról ,hogy hogyan lehet fájdalom nélkül büntetni a lovat ha ellenkezik, vagy rosszat csinál!

Annyi már megy ,hogyha "tolatna" hátrafelé akkor én is tolom és mivel ez neki hosszútávon kellemetlen abba fogja hagyni ,de ennyinél megyszakad a tudásom.

Rángatni, ütni, nem akarnám ( legalábbis nem minden esetben mert ha úgy van akkor tudom, hogy a szép szó sem segít mindig) .A lényeg ,hogy fizikai bántalmazással nem akarok egy emberidegen, félős, rohanós, labilis idegzetű lovat csinálni, inkább szeretnék rá fejben hatni büntetés során.A kapcsolatot ami köztünk van nem akarom tönkretenni bántalmazással.

Az igazi kérdés az lenne, hogy milyen ellenszegülést milyen módszerrel lehet a leg inkább kellemetlenné tenni?

A válaszokat előre is köszönöm!


2016. nov. 26. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem először tanulj meg rendesen lovagolni. Hátrafelé is csak addig csinálod míg egyszer felágaskodik. Annak nagyon csúnya vége lehet. Meg kellene tanulni rendesen előrehajtani.
2016. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nézz meg egy ménest... látsz erőszakot? Igen. A lóval nem lehet kiscicaként bánni. Nem azt mondom hogy agyon kell verni vagy egyáltalán bántani de hidd el néha néha rákell csapni ha olyat csinál ami már szemtelenség, kell kell az a fánglipofon is néha. Ha nem akkor majd te kapsz :D
2016. nov. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előszöris kérdezd meg magadtól, hogy mi oka lehet a lónak az ellenkezésre. Kellemetlenség, fájdalom, túlkövetelés, nem érti a feladatot, nem vagy következetes, nem engedsz, nem jutalmazol azonnal. Ha a ló érti és képes és nem fáj, nem jellemző az ellenkezés.
2016. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak résben igaz, amit az utolsó írt. A ló szigorú hierarchiában él, és az alárendeltek időnként lepróbálják a vezetőt, hogy még mindig képes-e irányítani, megbízható vezető-e? Hiszen amennyiben nem az, úgy a ménes életét veszélyeztetheti.

Az a vezető a ménesen belül, aki képes a többieket mozgatni - az ellenállás oka tehát lehet pusztán abból fakadó is, hogy a ló megkérdei, "még mindig jó vezető vagy?" - és ha erre a válasz a "nem", akkor kezdődnek persze a további gondok, nevezetesen a ló kezd dirigálni, és olykor büntetni, stb-stb.

Persze épkézláb leírás, vagy felvétel nélkül nem megmondható, a kérdezőnél mi történik, érzésre valami szakszerűtlenség, ami ellen a ló tiltakozik.

2016. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Írod, hogy nem nőtt a fejedre... Most csinálja. Ha hátrál, picit hátrébb viszed a vállad, és tolod előre minden eszközzel. Hosszú pálcával sem kell agyoncsapni, hanem a combján sok apró picit kocogtatni, amíg meg nem áll és előre nem lép. De csak addig a másodpercig! Ha a pálcára kirúgna, azonnal egy határozottat (vállad marad hátul, ha rúg vagy bakol, ellentartani). Ha ezt nem veszi be a gyomrotok, tekerd el a fejét befele, ha van kerítés, nem baj, ha ütközik. Nem rángatni, hanem egy határozott, normális tempójú mozdulattal eltekerni. Sokkal nehezebb hülyéskedni, ha a saját vállát szagolja... Szívatás, tudom, de jelenleg ő is ezt csinálja veled. De, egyébként ez a fajta viselkedés alapjáraton baj, mert ha most nem fojtod el, hamar kinövi magát a dolog. Egyszer (kétszer, sokszor) le kell játszani, hogy te vagy a vezető, akármilyen jó barátok vagytok, és te döntöd el, hogy mikor mit merre. Vannak helyzetek, amikor a lovat senki nem kérdezi meg a véleményéről. Sose felejtsd el, hogy 8-10x nehezebb nálad! "Egyszerűen" fifikásabbnak kell lenni náluk.
2016. nov. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem. Néha bizony oda kell csapni.

A lovak ménesben hierarchiában élnek, szigorú rangsor szerint. Ha az alárendelt ló rápróbál a feljebb lévőre, akkor az bünteti és igyekszik megtartani a pozícióját. Ez a rápróbálkozás lehet csak egy mozdulat, egy fülrándítás, de ha nincs lekezelve, akkor felbátorodik és tovább feszegeti a határait. Van amikor a részedről is elég egy jelzés, hogy "ezt ne!", de van amikor a kedves lovacskád ezt figyelmen kívül hagyja. Ilyenkor kicsit határozottabbnak kell lenned, és lehet, hogy meg kell legyintened. Én is igyekszem munkával büntetni, csak ha olyan a ló, akkor egy idő után ellenkezhet ilyenkor meg nem árt rendezni a hatalmi viszonyokat. Nem kell agyonverni, csak érezze, hogy túlment egy határon. Nem egy edző mondta nekem, saját testi erővel sose tudsz akkora fájdalmat okozni egy lónak, mint egy másik ló. És azért egy ménesben konfliktus helyzetben nem kímélik egymást. A lényeg a fokozatosság, az elkövetett tiszteletlenség mértékében kell büntetni. Illetve amint jól viselkedik meg kell dicsérni és pozitívan is meg kell erősíteni. A túlzott fegyelmezés eredményez félős, labilis lovat, amikor már egy fülrándításért verés jár és sosincs pozitív megerősítés, de egyszer-egyszer meglegyinted nem fogja a szívére venni.

2016. nov. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pláne a következetességet nem veszi a szívére! Pontosan tudnia kell, miért kapja, és azt is, hogy ha nem csinál hülyeséget, akkor szeretve van.
2016. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a válaszaitokat köszönöm , a problémánk megoldódott :)

Új ló volt nem ismertem most már nagyon szépen összeszokunk a kancahisztiket is kezelem és sokkal következetesebb módszerekkel dolgozom . Eddig sem hagytam rá semmit de most már végképp nem fogok ... :)

Most már oda teszem fotószáron (is) ahová szeretném az ellenkezés legkisebb jelét sem mutatja mindenféle segédszár nélkül. Úgy érzem a világ legaranyosabb lovával dolgozom, nagyon kézséges minden feladatot megcsinál :) Imádom a válaszaitokat pedig köszönöm , úgy néz ki megoldódott a gondunk :)

2016. dec. 8. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!