Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóvásárlás, saját ló körüli...

Lóvásárlás, saját ló körüli teendők?

Figyelt kérdés

Nemsokárra lovat vásárolok és szeretnék biztosra menni, hogy minden tudásom megvan ahhoz, hogy jó sora legyen a pacinak. Régóta lovagolok, de saját lovam még nem volt.

Pár tanácsot szeretnék kérni azoktól akiknek már saját lova van, hogy mennyiben más? Milyen plusz dolgok vannak amire nekem kell ezentúl odafigyelni, és biztosítani neki?

Milyen állatorvosi ellátásra van szüksége alaphelyzetben, féreghajtáson kívül?

Bármilyen tanács jól jön, mert nem szeretnék semmiről sem megfeledkezni. :)

22/L


2016. ápr. 7. 09:12
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Ha ezeket kérdezed akkor nem állsz készen megnyugtatlak.
2016. ápr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De valahonnan meg kell szereznem az alapvető infókat, hogy mire eljutok a vásárlásig addigra "készen álljak."

Nyilván nem 100%-ig gyakorira alapozok, de úgy éreztem, itt biztos válaszol pár olyan ember aki átesett már a kezdeti nehézségeken.

2016. ápr. 7. 09:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Elsőként azt kéne tudni, hogy otthon tartanád, vagy bártartásban.

A bértartás annyiban egyszerűbb, hogy ott ellátják a lovat, neked csak ki kell járni hozzá, amikor szeretnél.

Otthon tartásnál arra kell figyelni, hogy a lovak társas állatok, egyedül nem érzi jól magát, ebből a szempontból is jobb a bértartás. Otthon biztosítani kell nekik legelőt, istállót-beállót, takarmány és trágyatárolót.

Féreghajtáson kívül a szükséges oltások:

Évente egyszer tetanusz elleni védőoltás (elméletileg két évig hat)

Negyedévente kell herpesz és influenza elleni oltás, de ennek ellenére sokan csak fél évente adják.

Veszettség ellen évente kell oltani, főleg a karámban vagy legelőn tartott lovakat érdemes, melyekhez veszett róka vagy kutya is bejuthat.

Vérvétel: Évente egyszeri vizsgálat szükséges fertőző kevésvérűségre, fertőző tenyészbénaságra és takonykórra. Ha a ló a telepről nem mozdul ki, akkor elég háromévente ellenőrizni. Pontos felvilágosítást állatorvos adhat.

2016. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Fúúú. Kezdjük azzal, hogy orvos nélkül lovat NEM veszünk, sem ismerőstől sem senkitől, sem sehogyan. Én most nézem végig, hogy lesz az egymillahármas lóból, max kétszázötvenezer...

De nem a vásárlásról kérdezel.

Szóval, itt már MINDEN a te felelősséged. 6-8 hetente kovács, évente oltás, én mondjuk egy FKV vizsgálat nélkül el sem hoznám. Nagyon- nagyon sok dolog lesz más, minden. Ha dokira van szükség azt is te intézed, mindent, de mindent. Mozgatás, plusz kaja, felszerelés, orvos, kovács, féreghajtás, ha begyullad a szeme, ha bedagad a lába... Annyira sok dolgot kéne látnod, hogy ne kövess el hibákat.

Nekem két éve a lovi, fő-fő-fő királya, aki belovagolt hatvan lovat és most is edz húszezret közölte a pataírhagyulladásos lovamra, hogy napszúrás. Ott álltam, mint egy hülye, hogy akkor doki, nem doki, mert egy idő után nem hívsz mindenhez, ha csak nem vagy milliárdos.

Ezt szerintem így elmondani nem lehet, ezt.... ki kell tapasztalni. Nincs lehetőséged felestartásra? Ott kicsit "gyakorolhatnál".

2016. ápr. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mennyi most egy FKV vizsgálat? Azt nem tudjátok? Hogy így témában is maradjak :D
2016. ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!

Bértartásban lenne, maradna is abban a lovardában ahonnan veszem, annyi különbséggel hogy eddig ridegtartásban volt, de szeretnék majd váltani, "boxban alvós" verzióra.

2016. ápr. 7. 09:37
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a másik választ is!

Sejtettem, hogy nem lesz egyszerű és még nagyon sok mindent kell átrágnom és segítséget kérnem benne, hogy felkészült legyek. Felesben nem tudok tartani senkivel sajnos.

2016. ápr. 7. 09:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!