Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas edző, szakedző OKJ képzés?

1Dorothy kérdése:

Lovas edző, szakedző OKJ képzés?

Figyelt kérdés

Jelenleg Bábolnára járok a lovasiskolába,idén végzek és szeretnék az iskola után (kihasználva hogy 25 éves korig a második szakma is ingyenes) továbbtanulni. Mindenféleképpen lovas edző\szakedző tanfolyam kellene,esetleg tudnátok segíteni?

És képbe tudnátok rázni az OKJ-s tanfolyamokkal kapcsolatban? Hogyan működnek? Milyen időközönként kell bejárni az órákra? Egy tanfolyam mennyi időt vesz igénybe?

Lovas oktatóit nem szeretnék,mindenképpen edzői kell.

A TF azt hiszem nem menne és ahogy utána néztem nem sokkal ér többet mint egy no name képzés papírja.

A "Google a barátod" és a hasonló kaliberű kommenteket kérlek hanyagoljátok,mivel igen,én os utánanéztem de annyira sokféleképpen van leírva,hogy belezavarodtam :(

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

L/20



2016. jan. 11. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is 7 hónapos képzéseket felejtsd el. Aztán a 2 éves képzésnél is az első évben együtt tanulsz a futball, kézilabda, tenisz és egyéb edzőjelöltekkel. Az anyag első fele ugyanaz, csak a második évben fogsz lóra ülni.

Mellesleg jobban jársz a lovastúravezetőivel, én is megbántam, hogy edzőire mentem, mert ezzel max alkalmazott lehetsz, míg a túravezetőivel kiválthatod az egyéni vállalkozóit, meg hát elvileg minden loviba kötelező egy ilyen ember. Ezzel oktathatsz is, csinálhatsz tábort is, vezethetsz lovastúrát... stb. Én is az edzői után megcsinálom ezt is, mert sokkal többet ér.

2016. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyiksem ér semmit,a 2 éves ugyanúgy lehúzás mint a 7 hónapos oktávos vagy mátrixos. Befizetsz 250 et kapsz egy papírt ami itthon megélhetést nem nagyon ad,külföldön meg körberöhögnek vele. Én az oktatóit edzőit raktam le, héten 1 szer volt elmélet,abból vizsga + a gyakorlatból. Minden kókler odamegy és megkapja a papírt úgy h lovagolni nem tudnak.Túravezető is már minden sarkon van,semmit nem érsz vele,azt is mindegyik megkapta/kapja ha tudja hány füle van a lónak. Befízeted a lovét,lovakról ,oktatásról nagyon semmit nem tanítanak,csak a mellébeszélés van. Biológiát meg mindenféle lovagoltatáshoz szükségtelen dolgot tanítanak,azt ott ülsz a focistákkal és hallgatod az utcáról behívott tesitanárokat a gimmnasztikáról,hogyan kell kislabdával dobni. Ha mindenáron kell egy papír akkor az oktatóit/edzőit rakd le,de tényleg csak papírt kapsz ,tudást nem adnak ezek a szarok. Maximum rávilágítanak h mennyi alkalmatlan embert termelnek ki ebben a szakmában.
2016. jan. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én már túl vagyok egy lovas-túra vezetőin és most csinálom a sportedzőit.

A tanfolyam menete nagyon függ attól, hogy melyik képzést választod. Van ahol többé-kevésbé komolyan veszik az oktatást, a lovas-túra vezetőin pl. szigorúan vették, hogy bejárjunk, kéthetente szombat-vasárnap. De sportedzőim eddig csak egy vicc, még egy órán se voltam csak a modulzárókat mentem be megírni (papíron szeptemberben kezdtem és heti egy délutánt kellene menni). Ha megalapozott tudásod van és csak a papír kell, akkor mindegy hova mész képzésre, viszont ha közben tanulni is szeretnél valamit, akkor mindenképp érdemes utánaérdeklődni, hogy hol színvonalasabb az oktatás.

2016. jan. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én most csináltam meg a lovas sportedzőit, 6 hónapos képzésen. Szerintem semmi értelme nincsen 1-2 éves képzésre menni, mert semmivel sem ér többet mint egy okj. Ha okj-t csinálsz, akkor én semmi féle képen nem ajánlom a lovastúravezetőit, vagy a lovasoktatóit, sokkal többet tudsz kezdei az edzőivel. (pl. regisztrált edzői vizsgán már egyből 2-es szintre tudsz menni edzői papírral, még a többivel csak 1-esre) Nos, igaz ami igaz, sok fölösleges dolgot tanítottak meg, aminek semmi köze sincsen a lovagláshoz, és tényleg másik szakág edző jelöltjeivel tanultunk együtt, viszont sok fontos dolgot is megtanultunk! (pl.: tényleges, komoly elsősegély órák voltak (nem olyan mint a jogsinál...) átvettük az összes genetikai, stb. betegségeket, ami bármelyik lovasnál is előfordulhat hogy rosszul lesz a lovon, és neked kell megoldanod a helyzetet, és rájönni hogy mi lehet a probléma! Ilyen betegségek/elsősegély szempontból nagyon jó volt például az okj. Hetente egyszer, szombaton kellett bejárni, egész nap voltak órák, de nem volt kötelező a részvétel. A lovaglás részéből kb. semmit nem tanultunk, csak vizsgán láttunk lovat, így aki lovaglásból akar fejlődni annak ez nem való.. Remélem tudtam segíteni :)
2016. febr. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Győr oktáv edzőit csak ajánlani tudom.
2017. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én idén fejeztem be a 2 éves edzői képzést, de kb semmi újat nem mutatott. Az első évben többszakág edzőivel voltunk együtt, alapozó tantárgyak anatómia, gimnasztika, edzéselmélet, gazdasági ismeretek, sportpszichológia. Inkább a más ágaknak, atlétika, foci, stb szakágaknak kedveztek, érdekességnek jó volt.

A két év közt nyári gyakorlatot kellett teljesíteni, amiről gyakorlati naplót kellett írni (írtam valamit, majd egy ismerős edző leigazolta).

Második év gyakorlat volt, egy világvégi lovardába, ahol nagyon sok óránk elmaradt, volt, hogy nem is ültünk lóra csak akadályokat építettünk. Az elméletben volt egy két újdonság, de számottevő pluszt nem adott. A végén egy beadandó feladat volt egy éves edzéstervet kellett elkészíteni, kaptunk egy mintát, de ha még ilyet a büdös életben nem láttál, akkor nagyon sok kutató munkát igényelt.

A szóbeli vizsgán általános testnevelési kérdések voltak anatómia, edzéselmélet és gimnasztika témakörben, a gyakorlati vizsgán edzésvezetés volt, de kb 5 percet ha kellett csinálni.

Ha csak a papír miatt kell, akkor "szódával elmegy".


Sajnos nem szakágspecifikusan van felépítve az egész, a lóról kb semmit nem tanulsz, pedig fontos lenne, se a ló edzéséről, idomáítsról stb..

Azt se nézték meg, hogy tudunk-e egyáltalán lovagolni.

Mellesleg elismert lovasedző csak akkor leszel, ha leteszed a Lovasszövetség edzői vizsgáját, akkor lehetsz I. szintű regisztrált edző, ehhez nem kell versenytapasztalat, magasabb szintekhez már szükséges minősülés.


Lovastúra-vezetői képzéssel többet érsz, mivel a törvény szerint minden loviba lötelező egy ilyen személy, a képzés a lovakra van építve, gazdaságilag is jobban belelátsz egy lovarda életébe, és oktathatsz is vele.


Bevallom őszintén egyik lovas szakmáért se kapadoznak, nagyon sokszor nem vagy bejelentve vagy csak jutalékért lovagoltatsz, érdemes egyéni vállalkozásban csinálni, hogy számlaképes legyél és legalább a járulékaid rendezve vannak, viszont ha KATA-ban csinálod főállásban, akkor azt a havi 50 ezret nem egyszerű kitermelni a téli hónapokban és akkor még a zsebedben nem maradt semmi.


Ha lovas szakmában szeretnél dolgozni, tanulj nyelvet (német/angol), tanulj meg nagyon jól lovagolni és menj ki munkalovasnak, mert ott legalább több megbecsülést kapsz.

2017. nov. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!