Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ilyen másokkal a lovam?

Miért ilyen másokkal a lovam?

Figyelt kérdés
5hónapja kaptam őt,szerelem volt első látásra. Nagyon kedves kanca. Mindíg mikor meglát üdvözöl, követ, a legelőn ide jön hozzám, mikor lefekszik hagyja hogy bemenjek hozzá és simogassam, a lovaglások is szuperek vele. De nagyon meglepődtem mikor megtudtam hogy a barátnőm vitte be az istállóba és megharapta őt,aztán megpucolni sem hagyta magát. Aznap ki is mentem és nem volt vele semmi baj, nyugodt volt. Mások elől elmegy a legelőn. Sokakra sunyít ha oda mennek a boxához. Ez miért lehet?
2015. szept. 26. 07:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert nem bízik meg másokban és te olyan kivételes vagy hogy elnyerted a bizalmát, de másnak nem nyit...
2015. szept. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak úgynevezett "egygazdás" lovak, lehet, hogy a tiéd is ilyen. Ez nem azt jelenti, hogy soha senki mást nem fog elfogadni, mert egy határozott, hozzáértő lovas el tudja fogadtatni egy ilyen lóval, hogy neki is szót kell fogadni, de szívvel-lélekkel leginkább csak a gazdájuknak dolgoznak az ilyen állatok. Örülj neki, hogy ilyen a lovad.
2015. szept. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az "egygazdás" ló nem jó dolog. Ok,hogy veled tündi-bündi, de másokkal szemben veszélyes. Egy lóval szemben nem kívánatos dolog ez. Mi lesz legközelebb, ha más bemegy a boxba akkor felrúgja? Gondolj bele, ha beteg vagy vagy történik veled valami, akkor ki gondozza a lovadat, ha veszélyes a viselkedése? Erről le lehet szoktatni, az a lényeg, hogy aki épp vele van az tegye helyre a kisasszonyt. Nem szabad ráhagyni a bepróbálkozásait, hanem le kell rendezni és ha a helyzet úgy kívánja, akkor meg is lehet ütni.


Nemrég volt dolgom hasonló lóval,bár ő inkább csak bunkó volt. Eleinte ment szépen és jól, lehetett pucolni, feladta a lábait, aztán 4-5 alkalom után már nem akarta a lábát se, meg megállni se, meg fenékbe csipkedte az embert. Na akkor a elővettem a határozottabbik énem, kapott egyet a feje, meg jól rászóltam. Viszont amint rendben viselkedett megjutalmaztam. Velem utána nem bunkózott, de mással aki nem rakta helyre simán megcsinálta.

Ha nem hatalommániás a lovad, akkor elég egyszer lejátszani ezt a dolgot és a ló tudomásul veszi, hogy itt más a góré és nem ő.

Szóval a környezetedben és a lovad környezetében lévő embereket bátorítanám, hogy ne hagyjanak rá dolgokat, mert csak rosszabb lesz. És te se ess kétségbe, ha valaki szájba vágja a lovad, mert épp készült a félkezét leharapni.

2015. szept. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)
2015. szept. 26. 22:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!